Fin-tech

TransferWise ievieš bezrobežu kontu un debetkarti

Anda Asere, 25.04.2018

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

TransferWise paziņojis par bezrobežu konta borderless un Mastercard debetkartes ieviešanu, kas dos iespēju ikvienam, kurš dzīvo Eiropā, iegūt debetkarti un vietējās bankas konta detaļas Lielbritānijā, ASV, Austrālijā un Eiropā.

Tiem, kuri ceļo, dzīvo vai strādā citā valstī, šis pakalpojums nozīmē to, ka viņi var sūtīt, tērēt un krāt naudu tāpat kā vietējie, bez papildu komisijas maksas. Šis konts ļaus tā lietotājiem turēt naudu vairāk nekā 40 starptautiskās valūtās.

Db.lv jau šī gada janvārī rakstīja, ka TransferWise paziņoja par šāda pakalpojuma piedāvāšanu pirmajiem klientiem. Toreiz TransferWise līdzdibinātājs Tāvets Hinrikus (Taavet Hinrikus) uzsvēra, ka bez pierādāmas vietējās adreses atvērt bankas kontu ārzemēs ir ārkārtīgi sarežģīti, bet ar šo kontu tas izdarāms vien dažās minūtēs. Viņš paredz, ka kādudien ikviens varēs sūtīt un saņemt naudu jebkurā valūtā no draugiem, klientiem vai kompānijām ikvienā vietā pasaulē, un tērēt to jebkur, vairs nekad neuztraucoties par valūtas maiņas komisijas maksu.

«Daudzvalstu banku pakalpojumi pārāk ilgi ir bijuši lielo uzņēmumu un viņu turības veidotāji. Mūsu misija ir padarīt starptautisko banku pakalpojumu priekšrocības pieejamas ikvienam, neatkarīgi no viņu bankas bilances. Tāpēc mēs esam priecīgi, ka varam piedāvāt borderless kontu un debetkarti mūsu vairāk nekā trim miljoniem klientu,» saka Kristo Kārmans (Kristo Käärmann), TransferWise līdzdibinātājs.

Viņš norāda, ka katru reizi, kad cilvēki ar savu debetkarti tērē naudu ārzemēs vai pārskaita naudu uz ārzemēm caur savu banku, viņi sastopas ar slēptajām maksām un paaugstinātu valūtas kursu. Ar borderless kontu cilvēki varot sūtīt, tērēt un saņemt naudu par reālo valūtas maiņas kursu un precīzi zināt, cik maksā transakcija. «Visiem, kuri dzīvo prom no mājām vai starp divām valstīm, piemēram, ārštata darbiniekiem, solouzņēmēji un citi, šāds konts ir ievērojamas pārmaiņas,» uzsver K. Kārmans. Klienti šim kontam var piereģistrēties TransferWise interneta vietnē. Tas ir pieejams visā pasaulē. Šī konta debetkarte vispirms būs pieejama klientiem Lielbritānijā un Eiropā.

TransferWise ir finanšu tehnoloģiju kompānija cilvēkiem un uzņēmumiem, kas ceļo, dzīvo un strādā dažādās valstīs. Uzņēmums savus pakalpojumus pozicionē kā godīgāko un vieglāko veidu, kā vadīt savu naudu pāri robežām. Ar vienkāršu naudas pārvietošanas platformu un borderless konts ļauj naudu pārvaldīt ātrāk, vieglāk un nesāpīgāk.

TransferWise 2011. gadā Lielbritānijā dibināja igauņi Tāvets Hinrikus (Taavet Hinrikus) un Kristo Kārmans (Kristo Käärmann). Šis tiek uzskatīts par vienu no pasaulē veiksmīgākajiem finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmumiem, kas piesaistījis 397 miljonus dolāru no tādiem investoriem IVP, Old Mutual, Andreessen Horowitz, Valar Ventures, uzņēmēja Ričarda Brensona un PayPal līdzdibinātāja Maksa Levčina.

TransferWise lieto vairāk nekā trīs miljoni cilvēki un katru mēnesi viņi šajā platformā pārskaita vairāk nekā divus miljardus eiro, ietaupot vairāk nekā divus miljonus eiro dienā.

Pērn novembrī TransferWise paziņoja par 280 miljonu dolāru investīciju raundu. Līdz ar to kopējās investīcijas sasniegušas 397 miljonus dolāru. Jaunās investīcijas domātas globālai ekspansijai, jo īpaši Āzijas Klusā okeāna reģionā. Tas iekļauj arī plānus piedāvāt pakalpojumu Indijā. Šo investīciju raundu vadīja Old Mutual Global Investors un Silīcija ielejas riska kapitāla firma IVP.

Jaunajiem investoriem pievienojas arī Sapphire Ventures, Mitsui & Co, Ltd un World Innovation Lab. Raundu atbalstīja esošais investors pazīstamais uzņēmējs Ričards Brensons, riska kapitāla fonds Andreessen Horowitz un Baillie Gifford.