Transporta līdzekļu vadītājiem var nākties ķerties pie sniega lāpstām

2011. gada 24. februāris plkst. 17:45
Autors: Mārtiņš Apinis
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Lai novērstu sniega uzkrāšanos uz braucamās daļas, kas rada traucējumu transportlīdzekļu kustībai, un lai no ietves notīrītais sniegs netiktu mests uz braucamās daļas, tiek noteikts pienākums transportlīdzekļu īpašniekiem veikt apkārtnes teritorijas sakopšanas darbus, ja transportlīdzeklis novietots stāvēšanai ilgāk par trīs diennaktīm.

To paredz Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas šodien akceptētais grozījumus domes saistošajos noteikumos attiecībā uz pilsētas attīrīšanu no sniega un ledus.

Noteikumu projekts paredz, ka satiksmes drošības garantēšanai tiek noteikts, ka sniega valni neveido tuvāk par pieciem metriem no gājēju pārejām un ielu krustojumiem. Tāpat paredzēts, ka, lai netraucētu satiksmi, darba dienās sniega izvešanai paredzētais termiņš ir diennakts.

Paredzētajos grozījumos noteikts, ka pienākums tīrīt sniegu un ledu ir arī no saimnieciskai darbībai izmantojamo ēku jumtiem, un tas jādara trīs dienu laikā.

Lai neradītu cilvēkiem papildu līdzekļu un laika tērēšanu saskaņojumu saņemšanai, noteikts, ka Mājokļu un vides departaments pašvaldības portālā ievieto informāciju par vietām sniega izvešanai, un tam nav nepieciešams saskaņojums. Dažādas noteikumu interpretācijas novēršanai par ietves kopšanu no sniega tiek precizētas ietves, kuras ir jākopj.

Galīgais lēmums par grozījumiem saistošajos noteikumos jāpieņem Rīgas domei.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām