Trikāta KS pieprasīs Šņepstam atsaukt ziņas par naudas atmazgāšanu

2011. gada 16. marts plkst. 10:34
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Piena ražotāju kooperatīva Trikāta KS valdes priekšsēdētājs vadītājs Uldis Krievārs pieprasīs no a/s Preiļu siers valdes priekšsēdētāja Jāzepa Šņepsta nepatiesu ziņu atsaukšanu par izteikumiem saistībā ar naudas atmazgāšanu.

«Šņepsta kunga publiskie izteikumi par naudas atmazgāšanu ir gana spēcīgs arguments, lai viņš varētu griezties tiesībsargājošās institūcijās ar iesniegumu. Vai arī pretēji - man vai SIA Latvijas Piens ir pamats vērsties tiesā sakarā ar apmelojumu un goda aizskaršanu. Preiļu siera valdes priekšsēdētāja teiktais viennozīmīgi ir nepatiesa ziņa. Sakarā ar šis ziņas izplatīšanu Šņepstam tiks nosūtīta pretenzija ar prasību nekavējoties atsaukt šo nepatieso ziņu,» sacīja U. Krievārs. Viņš vēlreiz atgādina, ka Eiropas piešķirtā līdzfinansējuma mērķis ir piena nozares restrukturizācija un kooperatīvu kā ražotāju stiprināšana.

«Šis projekts apliecina, ka zemnieki patlaban nostiprina savas kā ražotāju pozīcijas un spēj attīstīties. Kooperācija devusi iespēju «pamainīt» spēles noteikumus, ļaujot zemniekiem pašiem ražot un pārstrādāt pienu,» sacīja Trikāta KS valdes priekšsēdētājs. U. Krievārs arī norāda, ka absurdi minēt citas nozares kā zaudētājas. «Eiropa ir stingri norādījusi, ka nauda izmantojama piena nozares kapacitātes stiprināšanai, kam arī atbilst iesniegtais projekts. To realizējot, piena pārstrāde patiešām 100% paliks Latvijas zemnieku rokās, nevis nonāks ārzemju investoru pārvaldībā.

Apmelojumu pamatā ir vienkārša patiesība, ka, realizējot projektu, saasināsies konkurence piena pārstrādāju vidū, tādēļ tiek izmantoti visi līdzekļi - «melnais PR», publiska mana un citu kooperatīvu biedru goda aizskaršana,» komentē uzņēmējs. Jau ziņots, ka Preiļu siera vadītājs jaunās zemniekiem piederošās piena pārstrādes rūpnīcas projektu nodēvējis par naudas atmazgāšanas projektu.

Dalies ar šo rakstu