Trīs gados dārgākais eiro

2018. gada 17. janvāris plkst. 9:16
Autors: Jānis Šķupelis
Sadaļa: Investors
Dalies ar šo rakstu

Eiro cena janvāri iesākusi ar pamatīgu rāvienu augšup. Rezultātā kopējās valūtas vērtība šīs nedēļas pirmajā pusē nonākusi virs 1,22 ASV dolāru līmeņa, un kopš šā gada sākuma tā ASV dolāros ir palielinājusies jau gandrīz par 2%, trešdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Par pēdējo nedēļu eiro/dolāra došanos augstāk lielā mērā atbildīgi ir tirgus dalībnieku pieņēmumi par pasaules ietekmīgāko centrālo banku rīcību. Globālā tautsaimniecība izskatās veselīgāk, kas savukārt var prasīt straujāku rīcību centrālo banku monetārā atbalsta pasākumu apmēru mazināšanas ziņā. Pēdējā laikā, piemēram, plaukušas spekulācijas, ka ātrāk eiro likviditātes drukāšanas ēru varētu noslēgt Eiropas Centrālā banka (ECB). Šā brīža ECB paziņojumi liecina, ka tās reģiona vērtspapīru uzpirkšanas programma tiks īstenota vismaz līdz septembrim.

Pašlaik tirgus dalībnieki piešķir 74% iespējamību, ka šā gada decembrī pēc ilgu gadu pārtraukuma ieraudzīsim eiro bāzes likmes palielināšanu, ziņo Bloomberg. «Šis ir piemērs tam, cik dīvaini var darboties tirgus. ASV Federālo rezervju sistēmas jau eksistējošā stingrākas monetārās politikas programma tiek ignorēta.

Tā vietā tiek meklēta nākamā centrālā banka, kas uzsāks līdzīgas darbības,» piebilst Apvienotās Karalistes finanšu uzņēmuma IG Group eksperti. Tāpat spēcīgākam eiro par labu runā situācija monetārā reģiona politiskajā plaknē. Vācijā varas partijām, šķiet, varētu izdoties vienoties par koalīciju.

Visu rakstu Trīs gados dārgākais eiro lasiet trešdienas, 17.janvāra laikrakstā Dienas Bizness!

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds