Trīs lielākie Lietuvas piena pārstrādātāji līdz gada beigām cer sākt eksportu uz Ķīnu 

Trīs no pieciem lielākajiem Lietuvas piena pārstrādes uzņēmumiem - Rokiškio sūris, Marijampoles pieno konservai un Vilkyškiu pienine - cer sākt eksportu uz Ķīnu ne vēlāk kā līdz šā gada beigām, ziņu aģentūru BNS informējusi šo uzņēmumu vadība.

LETA, 04.10.2016

Lai gan premjerministrs Aļģirds Butkevičs vasaras otrajā pusē izteicās, ka pirmā produkcija turp varētu tikt nosūtīta jau augusta beigās, procedūras krietni ievilkušās.

Lielas cerības uz daudzu jaunu līgumu parakstīšanu uzņēmumi saista ar novembra vidū Pekinā paredzēto ikgadējo izstādi Anufood China.

«Kopš esam oficiāli iekļauti iespējamo importētāju sarakstos, izveidojušies daudzi jauni kontakti. Mums bijis daudz ciemiņu no Ķīnas. (..) Novembrī plānota izstāde Pekinā, kur būs daudz tikšanos, tiks parakstīti dokumenti. Lielāka rosība varētu sākties pēc izstādes,» norādījis Rokiškio sūris valdes priekšsēdētājs Daļus Trumpa. Pēc viņa teiktā, uzņēmums uz Ķīnu plāno eksportēt sierus.

Krievijas un Lihtenšteinas kompānijas Eksimeta pārvaldītā uzņēmuma Marijampoles pieno konservai komercdirektors Nerijus Rumins pastāstījis, ka šobrīd aktīvas sarunas notiek ar vienu potenciālo pircēju no Ķīnas. «Nākamnedēļ viņi ieradīsies, auditēs mūsu ražošanas procesus, bet novembra vidū brauksim uz izstādi,» viņš piebildis, norādot, ka pirmos konservus uzņēmums uz Ķīnu cer eksportēt līdz gadumijai, bet tas varētu notikt arī novembrī.

Arī Vilkyškiu pienine vadītājs Gintars Bertašus atzinis, ka viss nenotiek tik ātri, kā domāts, bet izteicis cerību pirmās 20 tonnas mocarellas siera nosūtīt uz Ķīnu ne vēlāk kā līdz gada beigām. «Šobrīd tiek saskaņotas etiķetes. Ja kaut ko izvedīsim līdz novembrim, tas būs ļoti labi, ja vēlāk - arī nebūs slikti,» viņš spriedis.

Aprīļa vidū Lietuva no Ķīnas saņēma visus vajadzīgos dokumentus, lai piena pārstrādātāji varētu eksportēt produkciju uz Ķīnu, bet augusta nogalē tika saņemta ziņa, ka Ķīna apstiprinājusi 19 Lietuvas piena pārstrādes uzņēmumu sarakstu, kuriem atļauts eksportēt savu produkciju uz šo milzīgo tirgu. Šajā sarakstā ir Marijampoles pieno konservai un tā pārvaldītās Lukšu pienotavas Jurbarkas nodaļa, Rokiškio sūris un tā meitasuzņēmuma Rokiškio pienas filiāle Ukmerģes pienotava un Rokiškio pieno gamyba, Vilkyškiu pienine un tā meitasuzņēmumi Kelmes pienine un Modest, Pieno žvaigždes un tā pārvaldītā Mažeiķu pienotava un Pasvales siernīca, Žemaitijos pienas meitasuzņēmums Šilutes rambynas, Kauņas Pienas LT, Viļņas Litamilk, Šaķu rajona Lukšu Uriga un Biržu rajona Hochdorf Baltic Milk.

Lietuva saistībā ar 2014.gada augustā Krievijas noteikto pārtikas embargo zaudēja ienesīgo Krievijas tirgu, kur lietuviešu piena pārstrādātāji eksportēja aptuveni 20-40% produkcijas, tādēļ Ķīnas tirgus tai ir ļoti svarīgs.

Jaunākais izdevums