Likumi

Trīs mēneši patieso labuma guvēju atrašanai

Māris Ķirsons, 30.11.2017

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Patiesie labuma guvēji no 1. decembra būs jāatklāj ne tikai komercsabiedrībām, bet arī arodbiedrībām, sabiedriskajām organizācijām, politiskajām partijām; ir jautājumi par to, kā varētu tikt kontrolēta informācijas atbilstība, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Izmaiņas patieso labuma guvēju identifikācijā, kā arī noteikts ziņu apjoms, kas jāatklāj par patiesajiem labuma guvējiem, kā arī informācijas par patiesajiem labuma guvējiem pieejamību nosaka grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā. No šā gada 1. decembra Uzņēmumu reģistrs (UR) sāk šo jauno normu piemērošanu. Tiem subjektiem, kas jau ir reģistrēti UR reģistros, ir dots laiks – trīs mēneši patieso labuma guvēju «sameklēšanai» un noskaidrotās informācijas paziņošanai UR. Informācija par patiesajiem labuma guvējiem, ja tā būs reģistrēta, būs pieejama jau no 1. decembra, taču no nākamā gada 1. aprīļa tā būs pieejama arī tiešsaistē.

Arī tāpat kā līdz šim par patiesajiem labuma guvējiem tiek uzskatītas fiziskās personas, kuras tiešas vai netiešas līdzdalības veidā kontrolē vairāk nekā 25% no juridiskās personas kapitāldaļām vai balsstiesīgajām akcijām, vai arī kura šo uzņēmumu tieši vai netieši kontrolē. «Ja līdz šim prasība attiecās uz komercsabiedrībām – SIA, a/s, pilnsabiedrībām un komandītsabiedrībām –, tad tagad juridisko personu loks paplašināts, aptverot arī biedrības, arodbiedrības, reliģiskās organizācijas un nodibinājumus,» subjektu paplašināto loku iezīmē UR eksperte Laima Letiņa. Patieso labuma guvēju noskaidrošanas funkcija ir uzticēta uzņēmumu un arī biedrību, nodibinājumu, politisko partiju, reliģisko organizāciju valdei.

Visu rakstu Trīs mēneši patieso labuma guvēju atrašanai lasiet 30. novembra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru