Tūkstošiem uzņēmumu būs vajadzīgs biznesa mantinieks

2018. gada 15. novembris plkst. 6:09
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Vairāk nekā 12 600 uzņēmumu, kur vienam dalībniekam, kas ir vecāks par 60 gadiem, pieder vairāk nekā 50% kapitāldaļu, nākamās piecgades laikā būs jādomā par biznesa mantinieku.

Šādu ainu rāda SIA Lursoft dati. Patlaban ir reģistrēti 205 033 nelikvidēti uzņēmumi, no kuriem 188 162 uzņēmumiem vairākuma dalībnieks (pieder vairāk nekā 50% daļu) ir fiziska persona, un 12 603 uzņēmumiem vairākuma dalībnieks ir vecumā no 60 līdz 65 gadiem. Šie dati liecina, ka paaudžu maiņa tuvāko gadu laikā varētu skart tikai nelielu daļu – 6 līdz 7% – Latvijas biznesa, kas nav uzskatāmas par ļoti lielām vai kritiskām pārmaiņām. Citāda aina paveras Polijā, kur pēc viena no šīs valsts vadošo ekspertu ģimenes biznesa jomā, KBA vadošā partnera Tomaša Budziaka datiem, šajā valstī tuvākajos gados briest fundamentālas pārmaiņas, jo 80. gadu beigās gaisā virmojošo pārmaiņu noskaņās 20- līdz 30-gadīgi cilvēki izveidoja savus uzņēmumus, bet tagad viņi ir 50 līdz 60 gadus veci un nākamo piecu gadu laikā plāno nodod savu biznesu jaunajai paaudzei.

Lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Pēc T. Budziaka sacītā, no aptuveni 2,3 milj. privātuzņēmumu vairāk nekā 2,1 miljons ir ģimenes uzņēmumi, kas ģenerē aptuveni 75% no Polijas IKP. «Tas nozīmē - gadījumā, ja ģimenes uzņēmumu nodošana jaunajai paaudzei būs neveiksmīga, tad sekas izjutīs visa Polijas ekonomika,» prognozēja T. Budziaks. Viņš savu sacīto raksturoja ar piemēru, kur viena specifiska uzņēmuma īpašnieka nāve un noteikta mantinieka neesamība izraisīja uzņēmuma, kurā strādāja vairāk nekā 3000 darbinieku, darbības apturēšanu. «Polijas valsts saprot šo problēmu, tāpēc individuālo uzņēmumu mantošanas procesa laikā dota iespēja rīkoties, it kā īpašnieks būtu dzīvs pat divus gadus pēc nāves, jo īpašnieka nāves gadījumā tiek anulēti visi viņa slēgtie līgumi, ieskaitot darba līgumus, kā arī līgumi par ES struktūrfondu līdzekļu piesaisti, un tajos saņemtā nauda jāatmaksā, līdztekus vēl tiek iesaldēti banku konti,» stāsta T. Budziaks.

Vecajās kapitālistiskās sistēmas valstīs biznesa pārmantojamības problēmjautājumi ir ikdiena. Latvijā par šo lietu ir salīdzinoši maz diskusiju, jo tā nav bijusi liela un būtiska aktualitāte. Jāņem vērā, ka biznesa nodošana jaunajai paaudzei nav tas pats, kas uzņēmuma vai tā kapitāldaļu saņemšana mantojumā. To rāda arī skaļāki un klusāki gadījumi Latvijā, kad vienā brīdī biznesa pamatlicējs pēkšņi dodas mūžībā, bet tuvinieki – pirmām kārtām bērni un laulātais – nav bijuši tieši iesaistīti uzņēmējdarbībā, kā dēļ ir dažādi pavērsieni uzņēmuma darbībā un vienlaikus aktualizējas jautājums par tā ilgtermiņa dzīvotspēju. Lai šādas situācijas risku mazinātu, faktiski vecākiem bērni un varbūt pat mazbērni jau iepriekš ir jāiesaista uzņēmējdarbībā, ļaujot ikdienā piedalīties uzņēmumam svarīgu lēmumu pieņemšanā un, vissvarīgākais, šādu lēmumu tapšanas procesā. Protams, ir situācijas, kad uzņēmuma biznesa pamatlicējs pēc ārstu apmeklējuma saprot, ka viņam daudz laika vairs šajā saulē nav atvēlēts, kaut arī nemaz tik vecs vēl nav, bet potenciālais biznesa mantinieks vēl mācās skolā. Tad tiek meklēti profesionāli, uzticami attiecīgās biznesa jomas menedžeri, kuri ne tikai nodrošinātu uzņēmuma sekmīgu izdzīvošanu tirgus ekonomikas apstākļos, bet arī izskolotu un sagatavotu biznesa vadīšanai mantinieku.

Visu rakstu Tūkstošiem uzņēmumu būs vajadzīgs biznesa mantinieks lasiet ceturtdienas, 16.novembra laikrakstā Dienas Bizness! Lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Dalies ar šo rakstu