Tukuma piena peļņa sarūk vairākas reizes

2011. gada 30. augusts plkst. 15:29
Autors: BNS
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Piena pārstrādātājs Tukuma piens pagājušajā gadā strādāja ar 20,768 miljonu latu apgrozījumu, kas ir par 11,5% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa sarukusi vairākas reizes – līdz 23,2 tūkstošiem latu, liecina datubāzē Lursoft publicētais uzņēmuma finanšu pārskats.

Uzņēmuma vadības ziņojumā norādīts, ka Tukuma piena darbību pērn ietekmēja straujais izejvielu cenu kāpums, kas noteica produkcijas cenu pieaugumu.

Tomēr 2010.gadā uzņēmuma produkcijas realizācijas apmērs palielinājies par 10,3%, salīdzinot ar 2009.gadu, un sasniedza 42,1 tūkstoti tonnu gadā. Pagājušajā gadā Tukuma piens ražošanā arī ieviesa vairākus jaunus produkti ar zīmolu "Baltais", kā arī papildināja Baltais Exporta sēriju ar pienu, kefīru un biezpienu.

Tukuma piena vadība informē, ka pērn uzņēmums tika iekļauts Latvijas uzņēmumu sarakstā, kuriem ir tiesības eksportēt produkciju uz Krieviju.

Šogad uzņēmuma mērķis ir nostiprināt līdera pozīcijas stratēģiskajos segmentos un meklēt iespējas attīstīt jaunas perspektīvas produktu grupas. Tukuma piena vadība apliecina, ka plāno turpināt darbu pie sortimenta optimizācijas un izejvielas kvalitātes nostiprināšanas, kā arī aktīvi strādāt eksporta tirgos Eiropas Savienības dalībvalstīs un Krievijā.

Tāpat uzņēmums šogad plāno ieguldīt resursus darbinieku profesionālajā attīstībā, stiprinot uzņēmuma kopējo konkurētspēju, kā arī investēt ražošanas efektivizācijā.

2009.gadā Tukuma piens strādāja ar 18,62 miljonu latu apgrozījumu un guva 1,434 miljonu latu peļņu.
Saskaņā ar uzņēmumā sniegto informāciju Tukuma piens ir ceturtais lielākais piena pārstrādes uzņēmums Latvijā, pienu iepērkot galvenokārt Kurzemē. Uzņēmums stabili sadarbojas ar vairāk nekā 300 zemnieku saimniecībām, ik dienu tiek iepirktas aptuveni 100 tonnas piena. Svarīgākās Tukuma piena produktu grupas veido jogurts, sviests, krējums un biezpiena sieriņi. Uzņēmums pieder vairākām fiziskām personām, tostarp lielākā daļa – Latvijas nerezidentiem.

Dalies ar šo rakstu