Tumblr dibinātājs saņems 110 miljonus dolāru, lai paliktu kompānijā

2013. gada 09. augusts plkst. 10:30
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

ASV kompānija Yahoo maksās tiešsaistes blogu servisa Tumblr dibinātājam Deividam Karpam 110 miljonus lielu kompensāciju naudā un akcijās, ja viņš turpinās vadīt Tumblr vēl nākamos četrus gadus.

Vienošanās par kompensāciju iekļauta miljards ASV dolāru vērtajā darījumā, ar kuru maijā Yahoo pārņēma Tumblr. Yahoo vadītāja Marisa Meijere solījusi, ka pēc Tumblr pārņemšanas, tajā netiks veiktas radikālas izmaiņas, lai tādējādi neaizbaidītu lietotājus, kas bijuši visai skeptiski noskaņoti par darījumu. Tādējādi Tumblr turpinās baudīt plašu autonomiju un to vadīs iepriekšējā vadība.

Informācija par D. Krapa apjomīgo kompensāciju atklāta darījuma aprakstā, kas iesniegts ASV Vērtspapīru un biržu komisijas izskatīšanai. Vienlaikus iesniegtajos dokumentos minēts, ka pārņemšanas brīdī Tumblr rīcībā bijuši tikai 16,6 miljoni ASV dolāru, liecinot par to, ka tā atradusies uz zaudējumu ciešanas sliekšņa.

27. gadus vecais D. Karps Tumblr dibināja 2007. gadā, dažus gadus pēc tam, kad viņš pameta vidusskolu Ņujorkā, lai pievērstos programmēšanai. Gandrīz septiņu gadu laikā kopš Tumblr dibināšanas, tam ir izveidojusies lojāls lietotāju pulks. Servisam izdevies arī piesaistīt ievērojamus investorus. 

Db.lv jau vēstīja, ka maijā ASV interneta kompānijas Yahoo valde atbalstīja plānu par 1,1 miljardu dolāru iegādāties Tumblr. Tas kļuvis par lielāko kompānijas darījumu kopš 2012. gada jūlija, kad par izpildirektori kļuva Marisa Meijere.

Analītiķi uzskata, ka, iegādājoties Tumblr, Yahoo iegūs lielāku ietekmi sociālo mediju nozarē, ko izmantos, lai piesaistītu jauniešu auditoriju, cīnoties ar tādiem milžiem kā Google un Facebook.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām