Turcija samazina cenas, cenšoties pārvarēt tūrisma krīzi

2016. gada 19. maijs plkst. 12:55
Sadaļa: Pasaulē
Dalies ar šo rakstu

Daudzas Turcijas viesnīcas nolēmušas gaidīt krīzes beigas, pagaidām apturot darbību, taču tās, kas ir atvērtas, samazinājušas cenas līdz pat 30%

Tāpat daļa viesnīcu ir gatavas strādāt bez peļņas, cerot uz Krievijas tūristu atgriešanos un jaunu ceļotāju piesaisti no Eiropas, Irānas, Izraēlas un citām valstīm.

Turcijas ieņēmumi no tūrisma nozares veido aptuveni 4,5% no valsts IKP, taču līdz ar Eiropas un Krievijas tūristu aizplūšanu šie ienākumi 2015.gadā ir samazinājušies par 8,3% – līdz 31,46 miljardiem ASV dolāru, liecina Turcijas Statistikas pārvaldes dati. Krievijas tūristi Turciju ir pametuši gandrīz pavisam, kas pamatīgi iedragājis valsts ekonomiku. Salīdzinot 2015. gada datus ar 2014. gada rādītājiem, secināms, ka gada laikā krievu tūristu skaits Turcijā ir samazinājies par 18,6%, sasniedzot 3,65 miljonus cilvēku, liecina Turcijas Kultūras un tūrisma ministrijas dati. Šajā gadā kritums paredzams vēl par 90%. Lielā mērā krievu tūristu aizplūšanu no Krievijas jau iepriekš veicināja rubļa devalvācija, taču pēc tam, kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins noteica speciālus ekonomiskos nosacījumus pret Turciju, tūristu skaits kritās dramatiski.

Visu rakstu Turcija samazina cenas, cenšoties pārvarēt tūrisma krīzi lasiet 19. maija laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu