Turku TAV izveido jaunu uzņēmumu darbības izvēršanai Rīgas lidostā

Autors: Leta
2010. gada 17. novembris plkst. 16:44

Turcijas vadošais lidostu operators TAV Airports Holding (TAV) izveidojis jaunu uzņēmumu SIA Riga Airport Commercial Development, kas, spriežot pēc nosaukuma, varētu būt dibināts komercplatību apsaimniekošanai lidostā Rīga.

Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA Lursoft datos pagaidām nav pieejama informācija par jaunā uzņēmuma dalībniekiem, taču 16.novembrī reģistrētā uzņēmuma padomes locekļu amatos ir vadoši TAV holdinga darbinieki. Piemēram, padomē strādā TAV biznesa attīstības un investīciju direktors Serkans Kaptans, finanšu direktors Ulugs Murats, kā arī vēl kāds Turcijas pilsonis Denizs Aidins.

Savukārt SIA Riga Airport Commercial Development vienīgais valdes loceklis būs TAV operāciju direktors Ornekols Murats.

Patlaban Turcijā ir valsts svētku brīvdienas, tāpēc sazināties ar kompānijas pārstāvjiem, lai noskaidrotu detaļas par jaundibināto uzņēmumu un tā darbību, neizdevās.

Iepriekš tika minēts, ka TAV, kas uzvarējis konkursā par komercplatību apsaimniekošanu Rīgas lidostā, to darīs ar TAV daļēji piederošās kompānijas ATU Duty Free starpniecību, kas patlaban jau sniedz pakalpojumus vairākās Turcijas, Gruzijas, Tunisijas un Maķedonijas lidostās.

SIA Riga Airport Commercial Development apmaksātais pamatkapitāls ir 25 000 latu, un tā juridiskā adrese ir lidosta Rīga, Mārupes novads.

Jau vēstīts, ka lidosta Rīga konkursa ceļā par lidostas platību apsaimniekotāju uz desmit gadiem, sākot no 2011.gada, izvēlējusies TAV.

Lidosta Rīga, noslēdzot līgumu ar TAV, tuvāko trīs gadu laikā plāno vismaz dubultot ienākumus no komercplatībām. Pēc lidostas pārstāvju teiktā, 2009.gadā šie ienākumi bija aptuveni 4,6 miljoni eiro (3,22 miljoni latu).

Līgums ar TAV parakstīts uz desmit gadiem, tomēr patlaban spēkā esošie nomas līgumi netikšot lauzti. Līdz ar to darbu lidostā turpinās dažādi ēdināšanas uzņēmumi, piemēram, Lido. Virkne līgumu esot spēkā līdz nākamā gada beigām, citi darbosies vēl vairākus gadus. TAV komercplatības pārņems pakāpeniski no nākamā gada 1.janvāra, un paredzams, ka izmaiņas tiks pabeigtas trīs līdz četru mēnešu laikā.

TAV Airports ir Turcijas vadošais lidostu operators, kura tirgus daļa ir 48%, pēc Turcijas lidostu valsts direkcijas DHMI 2009.gada statistikas datiem, kuros iekļauti transfēra pasažieri. TAV Airports aktīvi darbojas arī tādās lidostu jomās kā beznodokļu tirdzniecība, maltīšu un dzērienu nodrošināšana, virszemes apkalpošana, informācijas tehnoloģijas, apsardzes un operatīvie pakalpojumi.

TAV Airports gadā vidēji apkalpo 375 000 reisu, vairāk nekā 300 lidsabiedrības un 42 miljonus pasažieru.

"TAV" pārstāvji preses konferencē teica, ka viņiem ir laba sadarbība ar tādu pazīstamu zīmolu kā "Starbucks", "Gloria Jeans Cafe", "Burger King", "Sbarro", "Popeyes" pārstāvjiem. Pazīstami zīmoli būšot arī Rīgas lidostā, bet netikšot aizmirsts arī par vietējo produkciju, kurai plānots veltīt īpašu vietu.