Turpinājusies tendence - no svinībām mājās brauc daiļais dzimums

2007. gada 26. decembris plkst. 21:20
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Garās Ziemassvētku brīvdienas Latvijā aizvadītas salīdzinoši mierīgi - Valsts policija norāda, ka uz Latvijas ceļiem nav notikušas smagas avārijas un nav arī reģistrēti citi smagi noziegumi, šodien, 26.decembrī, informēja LNT ziņas.

Tomēr pēdējo sešu dienu laikā dažādos satiksmes negadījumos bojā gājuši seši cilvēki. Policija šajos svētkos strādā pastiprinātā režīmā un ir pieķēruši arī ap pusotru simtu dzērājšoferu. Savukārt par atstarotāju neizmantošanu ir brīdināti vairāki simti gājēju.

LNT secinājis, ka šīs bijušas netipiski mierīgas brīvdienas. Arī šajos Ziemassvētkos vērojama pēdējo gadu tendence - no viesībām vai svinībām mājās brauc pārsvarā daiļais dzimums.

Kopumā ceļu policija visā Latvijā svētku dienās pārbaudījusi ap 37 tūkstošiem automašīnu.  

"Kaut nu visi lielie svētki paietu tik mierīgi," LNT ziņām sacījusi policija. Savā ziņā tendenci parādīšot gadu mija - vai esam palikuši apzinīgāki, vai arī kādam ir izdevies palikt nenoķertam.

Aizvadītās svētku dienas arī ugunsdzēsējiem nav bijušas trauksmainas - lielas ugunsnelaimes nav konstatētas. Taču galvassāpes glābējiem sagādājuši makšķernieki - ar glābšanas darbiem uz ūdens Ziemassvētkos esot gājis tikpat aktīvi kā Jāņos. Lubānas ezerā bija apgāzusies laiva un tēvs ar dēlu iekrituši ūdenī. Taču viņi bija par to paguvuši paziņot glābšanas dienestam, turējās pie laivas. Diemžēl Lubānā neesot bijis nepieciešamais aprīkojums šādiem glābšanas darbiem, tādēļ pagājusi vairāk nekā stunda, kamēr glābēji ieradušies no Madonas. Bet šie vīrieši - aptuveni 50 gadus vecais tēvs un 25 gadus vecais dēls noturējās pie laivas un tika izglābti. Arī Ludzā ezerā ielūzis kāds zemledus makšķernieks. Arī viņu glābēji nogādājuši krastā.

Arī neatliekamās palīdzības mediķiem svētki pagājuši mierīgi - nav bijis negadījumu ar lielu cietušo skaitu. Tomēr mediķi ar bažām gaida jauno gadu - gadu mijas svinību laikā ārstiem parasti ir vairāk jāstrādā, jo šie svētki nenorit tik mierīgi.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām