Turpinās Grieķiju paralizējošais ģenerālstreiks

2011. gada 20. oktobris plkst. 11:06
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Foto & Video
Dalies ar šo rakstu

Parādu krīzes nomocītajā Grieķijā turpinās pēdējo gadu lielākais ģenerālstreiks, bet parlaments gatavojas galīgajam balsojumam par jaunajiem taupības pasākumiem, kas nepieciešami, lai atturētu valsti no maksātnespējas. Trešdien Grieķijas parlaments pirmajā lasījumā atbalstīja taupības plānus, vēsta AFP.

Ģenerālstreiks sākās trešdien un tajā piedalījās desmitiem tūkstošu demonstrantu gan galvaspilsētā Atēnās, gan arī citās valsts pilsētās. Demonstrāciju laikā izcēlās sadursmes, kurās ievainojumus guva 50 grieķu policisti un trīs protestētāji, informē valsts varasiestādes.

Streiks apstādinājis sabiedrisko transportu, slēgtas skolas un slimnīcas sniedz tikai ārkārtas palīdzību. Demonstrācijās piedalās civildienesta ierēdņi, uzņēmēji, ostu strādnieki, taksometru vadītāji, ārsti, advokāti, skolotāji, celtnieki u. c.

Jaunie taupības pasākumi nepieciešami, lai valsts saņemtu tālākus starptautiskās palīdzības maksājumus, to ietvaros paredzēts pensiju un algu samazinājums, kā arī uz laiku tiks atlaisti 30 tūkstoši sabiedriskā sektora darbinieku, vēsta BBC.

Dalies ar šo rakstu