Turpinoties cīņai par Dell nākotni, kompānijai būtiski samazinās peļņa

2013. gada 16. augusts plkst. 11:25
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Datoru ražotājs Dell šā gada otro ceturksni noslēdzis ar ievērojamu peļņas kritumu. Minētajā laika posmā Dell strādājis ar 240 miljonu ASV dolāru lielu peļņu, kas bijis kritums 72% apmērā, salīdzinot ar attiecīgu periodu pirms gada.

Viens no galvenajiem Dell peļņas kritumiem saistāms ar datoru pārdošanas samazināšanos, kuru izraisījis planšetdatoru un citu mobilo ierīču uzvaras gājiens. Tāpat joprojām saglabājas neskaidra situācija par kompānijas nākotni.

Patlaban Dell nākotne ir miglā tīta – kompānijas dibinātājs Maikls Dells iecerējis to iegādāties par 25 miljardiem ASV dolāru, tomēr pret to iebilst uzņēmuma akcionāri, kas cenu uzskata par pārāk zemu. Strīdi starp uzņēmuma vadību, kas atbalsta pārdošanu, un akcionāriem ilgst jau vairākus mēnešus.

Sliktie peļņas rezultāti varētu kalpot par papildus argumentu par labu kompānijas pārdošanai, norāda Wall Street Journal. Tikmēr akcionāri, kurus pārstāv miljardieris un investors Karls Īkans, uzskata, ka kompānija mākslīgi cenšas radīt finanšu vājumu, lai attaisnotu zemo cenu. Augusta sākumā akcionāru sapulcē tika paredzēts izskatīt jaunāko Dell pirkšanas piedāvājumu, tomēr balsojums atlikts līdz 12. septembrim.

Analītiķi tikmēr norāda, ka Dell pēdējā laikā veicis agresīvu cenu samazināšanu, lai pārliecinātu korporatīvos klientus slēgt ilgtermiņa līgumus un kompānijai jānopūlas, lai sekmīgi konkurētu ar Hewlett-Packard Co un IBM.

Kompānijas kādreizējais dibinātājs M. Dells, kuram joprojām uzņēmumā pieder aptuveni 16% daļu, Dell vēlas iegādāties, lai veiktu tajā restrukturizāciju, kurai būtu jānostiprina datoru ražotāja pozīcijas.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām