Foto

Tuvojoties futbola čempionātam, daļa stadionu Brazīlijā vēl nav pabeigti

Gunta Kursiša, 18.02.2014

Arena da Baixada stadium

Foto: REUTERS/SCANPIX

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Lai arī Arena da Baixada, viena no stadioniem, kur šogad notiks futbola Pasaules kausa spēles, būve bija jāpabeidz jau pagājušā gada decembrī, celtniecības darbi tajā vēl aizvien rit pilnā sparā, ziņo Reuters.

Arena da Baixada ir viens no pieciem futbola stadioniem, kura būvdarbu nodošanas termiņš – pērnā gada decembris – nu ir pamatīgi nokavēts.

Iepriekš futbola stadionu būvniecība Brazīlijā Pasaules kausa gaidās mediju ziņās parādījušās arī saistībā ar būvdarbu laikā notikušajiem negadījumiem. Piemēram, pērnā gada novembra beigās futbola stadiona būvlaukumā Brazīlijas lielākajā pilsētā Sanpaulu nogāzās ceļamkrāns, kā rezultātā bojā gāja divi cilvēki. Tas nav vienīgais gadījums, kad stadionu būvniecības misēkļi ir letāli. Iepriekš būvlaukumā dzīvību zaudēja strādnieki arī Braziljā un Manausā.

Tāpat stadionu būve un, precīzāk sakot, to izmaksas bija viens no pilieniem, kas pērn izraisīja masu protestus valstī. Viens no lielākajiem Brazīlijas protestu kustības iebildumiem bija saistīts ar dažādu lielu sporta pasākumu – Pasaules čempionāts futbolā un Olimpiskās spēles – pārlieku lielajām izmaksām.

2014. gadā Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) Pasaules kauss notiks Sanpaulu, Brazīlijā.

Pirmo reizi Brazīlijā Pasaules kausa finālspēle notika 1950. gadā. Tas, ka nākamgad Brazīlijai otro reizi tiks šis gods, tapa zināms 2007. gada 30. oktobrī.