Tverijons: zviedru bankas Latviju nepametīs

2010. gada 02. jūlijs plkst. 10:22
Autors: Valdis Vikmanis
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Zviedru bankas Latvijas tirgu nepametīs, intervijā laikrakstā Latvijas Avīze uzsvēra Komercbanku asociācijas prezidents Teodors Tverijons.

Swedbank ir slēgusi biznesu Krievijā un Ukrainā, lai izvairītos no vēl lielākiem zaudējumiem nekā jau piedzīvotie, un uz jautājumu, vai zviedru bankas neizšķirsies doties prom arī no Latvijas tirgus, T. Tverijons atbild: «Nē, prom neviens neies. Divu momentu dēļ. Viens, ka šeit bankas jau pārāk dziļi iesakņojušās. Otrs, ka zaudējumu izmērs Latvijā tik lielām mātes bankām ārzemēs ir samērā viegli panesams, samērojams un nav nāvējošs. Visbeidzot, iepriekšējos gados ārzemju bankas šeit gūto peļņu neveda projām un nemaksāja dividendēs akcionāriem.»

Viņš arī uzsver, ka miljoni nogūlās Latvijas bankās kā nesadalīta peļņa, kas bija viens no glābšanas riņķiem pērn, kad ar vairāk nekā 700 miljoniem nesadalītās peļņas varēja segt parādījušos zaudējumus. «Citiem vārdiem sakot, banku bizness vienā gadā nesākas, vienā gada nebeidzas, un bankas visu, ko nopelnīja iepriekš, pērn pazaudēja. Plus mīnus pārdesmit miljoni, bet apmēram tāda ir bilance,» uzsver T. Tverijons.

Nobeigumā Komercbanku asociācijas prezidents sacīja: «Zviedru bankas visā spektrā ir tikai divas – SEB un Swedbank, taču saprotu, ka tas iegājies kā sugas vārds. Vai tā sabiedrībai slimība vai kas, bet vienmēr – globālā, nacionālā, sociālā jautājumā – jāatrod galvenais vaininieks. Tas noteikti neesmu es, bet kāds cits. Dažreiz noder valdība, dažreiz premjerministrs, dažreiz «zviedru bankas», bet kādam tā vaina jāuzņemas. Kad «ļaunās» zviedru bankas deva kredītus uzņēmējiem, tad to reputācija bija griestos.»

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām