Twitter patentē Twitter

2013. gada 21. marts plkst. 10:15
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Sociālais portāls Twitter saņēmis patenta, kurā aprakstīti pakalpojuma pamatprincipi, apstiprinājumu, vēsta IT medijs Mashable.

Patents izskatīšanai ticis iesniegts 2007. gadā un apraksta veidu, kādā notiek komunikācija ar īsiem teksta vēstījumiem starp lietotāju un cilvēkiem, kas tam seko sociālajā portālā, vēsta Mashable. Kā norāda eksperti, Twitter patenta apraksts varētu atbilst vairākiem līdzīgiem pakalpojumiem, tāpēc var pieļaut, ka, visticamāk, sociālais portāls patentu izmantos, lai aktīvi cīnītos par savām pozīcijām tirgū.

Twitter norāda, ka, līdzīgi kā arī citas kompānijas, ar patentiem cenšas aizsargāt savus izgudrojumus, kā arī domā par to, kā šie patenti varētu tikt izmantoti nākotnē. Twitter atsaucas arī uz pērn noslēgtu līgumu, kura ietvaros kompānija apņēmusies savā rīcībā esošos patentus neizmantot, lai iesūdzētu citus uzņēmumus, ja vien to nevēlēsies patentētās tehnoloģijas izgudrotājs.

Janvārī Twitter tika atzīts visstraujāk augošo sociālo platformu. Twitter citus sociālos tīklus apsteidzis un nonācis pārliecinošā vadībā, liecina GlobalWebIndex (GWI) ziņojums. Patlaban 21% pasaules interneta lietotāju vismaz reizi mēnesī izmanto Twitter.

Novērots, ka laikā no 2012. gada otrā ceturkšņa līdz 2012. gada ceturtajam ceturksnim aktīvu Twitter lietotāju skaits audzis par 40% jeb līdz 288 miljoniem, kas izmantojuši Twitter pēdējā mēneša laikā. Tādējādi kopš 2009. gada jūlija Twitter lietotāju skaits audzis par 714%.

Visstraujāk Twitter lietotāju skaits audzis Honkongā (par teju 100%), ASV (94%), Krievijā (62%), Ķīnā, Itālijā un Dienvidkorejā.

Dalies ar šo rakstu