Pasaulē

UBS: Fukušimas krīze sliktāka kodolenerģijas nozarei nekā Černobiļa

Lelde Petrāne, 04.04.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Krīze Japānā, Fukušimā uzticību kodolenerģijas nozarei, visticamāk, ietekmēs vairāk nekā Černobiļas katastrofa 1986.gadā, lēš finanšu pakalpojumu sniedzējs UBS, vēsta Bloomberg.

Negadījums bijušajā Padomju Savienībā pirms 25 gadiem «skāra vienu reaktoru totalitārā valstī bez drošības kultūras», raksta UBS analītiķi. «Fukušimā četri reaktori ārpus kontroles ir vairākas nedēļas, radot šaubas, vai pat attīstīta ekonomika var nodrošināt kodoldrošību.»

Kā vēstīts, Tokyo Electric Power Co. strādā, lai pārtrauktu radiācijas noplūdi, kopš 11.marta zemestrīce un cunami bojāja stacijas dzesēšanas sistēmas.

UBS norāda, ka dabasgāzes ražotāji Gazprom un Woodside Petroleum Ltd. ir starp tām kompānijām, kas gūs labumu, valstīm novēršoties no kodolenerģijas.

«Mēs uzskatām, ka gāze būs galvenā ieguvēja no atomelektrostaciju slēgšanas un jaunu staciju celšanas plānu apturēšanas,» akcentē analītiķi.

«Pēc mūsu domām, negadījums Fukušimā ir nopietnākais, kāds jebkad bijis, attiecībā uz uzticību kodolenerģijai,» norāda analītiķi.

Kā vēstīts, investors Džims Rodžers (Jim Rogers) gan uzskata - Japānas kodolkatastrofa uz laiku palielinās pieprasījumu pēc dabasgāzes un naftas, un naftas cenas pieaugs, bet pasaule vēl nevar iztikt bez kodolenerģijas. «Ja vien mēs neatradīsim kaut ko, kas aizstās naftu un ogles, mums vajadzēs kodolenerģiju... vai mums tas patīk, vai nē,» viņš sacīja.