Ūdeņradis iekaro transportu

2017. gada 01. novembris plkst. 6:19
Dalies ar šo rakstu

Vācieši pirks franču Alstom Coradia iLint vilcienus

Lejassaksijas federālās zemes transporta pārvalde LNGV paziņojusi, ka pasūtījusi 14 ūdeņraža degvielas elementu vilcienus ar iespēju iegādāties vēl 33 vilcienus, vēstīja Railwaygazette.com.

Pirmo piegādāto ritošā sastāva partiju paredzēts izmantot pasažieru pārvadāšanai Vēzeres‒Elbas reģionā starp Kukshāfeni, Brēmerhāfeni, Brēmerfērdi un Bukstehūdi. LNGV noslēgusi līgumu ar Alstom un ūdeņraža piegādātāja Linde konsorciju. Vācieši bija izvēlējušies sarunu procedūru, jo LNGV deva priekšroku nevis dīzeļdegvielai, bet ūdeņradim, kā arī uzskatīja, ka Alstom šobrīd ir vienīgā kompānija pasaulē, kas var piedāvāt pilnībā gatavu šāda veida ritošo sastāvu pasažieru pārvadāšanai. Vilciens tika attīstīts Vācijas nacionālās ūdeņraža degvielas tehnoloģiju programmas ietvaros.

DB jau rakstīja, ka šī gada pavasarī zemās grīdas vilciens tika izmēģināts pirmajā testa braucienā ar ātrumu 80 km/h Alstom trasē Zalcgiterā, Lejassaksijā, bet Čehijā testēts maksimālajā ātrumā, proti, 140 km/h. Tobrīd Alstom bija noslēdzis nodomu protokolus par 60 vilcienu piegādi Lejassaksijai un citām Vācijas federālajām zemēm. Savukārt Šlēsvigas-Holšteinas federālā zeme paziņoja par pāriešanu uz vēja enerģijas saražota ūdeņraža vilci līdz 2025. gadam visā 1100 km tīklā.

Nesen arī Indijas dzelzceļš paziņojis par plāniem uzbūvēt ūdeņraža degvielas elementa un akumulatora 300 kW platsliežu lokomotīvi, vēstīja Railjournal.com. Tikmēr Ontārio prvovince Kanādā pēta ūdeņraža degvielas izmantošanas iespējas kā alternatīvu dzelzceļa tīkla elektrifikācijai, rakstīja Globalrailwayreview.com. Bet Fuel Cell Systems sadarbībā ar Birmingemas Universitāti un Hitachi Rail Europe pēc pusgadu ilga pētījuma secinājuši, ka ūdeņraža degvielas elementus iespējams izmantot gan esošā ritošā sastāva modernizācijai, gan kā vidi nepiesārņojošu alternatīvu nākamās paaudzes reģionālajiem vilcieniem Lielbritānijā. Savukārt norvēģi izpētījuši, ka 2050. g., vērtējot pēc vides, tehnoloģiskās gatavības, normatīvā ietvara, ekonomikas, elastīguma un uzticamības kritērijiem, tieši ūdeņradis būs aktuālākā degviela dzelzceļa kravu pārvadājumos.

Visu rakstu Ūdeņradis iekaro transportu lasiet 1. novembra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu