Uguns posta Latvijas Finiera rūpnīcu

Autors: Māris Ķirsons
2012. gada 07. februāris plkst. 7:54

Ugunsgrēks a/s Latvijas Finieris rūpnīcā Lignums ir izpostījis teromeļļas sūkņu staciju, taču pati bērza saplākšņa ražotne negadījumā nav cietusi.

«Tā kā a/s Latvijas Finieris ir vairākas bērza saplākņa ražotnes, būtiskas ietekmes uz saražotās produkcijas apjomiem nebūs, varbūt tikai nelielas izmaiņas piegādes laikos, kas tiks saskaņotas ar klientiem,» situāciju skaidro a/s Latvijas Finieris valdes priekšsēdētājs Uldis Biķis. Viņš norāda, ka pašlaik siltuma apgāde un pārējā infrastruktūra ir nodrošināta visā rūpnīcā, strādā atsevišķi ražošanas iecirkņi. «Pakāpeniski atjaunojam ražošanu un pilnu saimniecisko darbību plānojam sasniegt nedēļas laikā,» optimistiski nosakņots ir U. Biķis. Viņš pašaik vēl nevarēja nosaukt iespējamos ugunsnelaimes radīto zaudējumu apmērus, jo eksperti  vēl izvērtē ugunsgrēka iemeslus un radītos zaudējumus.

Ugunsgrēks uzņēmuma teritorijā izcēlās svētdien vēlu vakarā un to likvidēt izdevies pirmdienas naktī. Ugunsnelaimes cēloņi, kāpēc aizdegusies teromeļļa sūkņu stacijā, vēl neesot zināmi.

Db jau rakstīja, ka a/s Latvijas Finieris   pērno gadni noslēdza ar 118,55 milj. Ls lielu neto apgrozījumu, kas ir par 21 milj. Ls jeb  21,6% vairāk nekā 2010. gadā.

Uzņēmumam bērza saplākšņa ražotnes bez minētās rūpnīcas Lignums ir rūpnīca Furnieris, kā arī meitas kompānijas SIA Verems  — Rēzeknes novadā, Lietuvā – UAB Likmere un arī kopš pērnā gada rūpnīca Igaunijā. Latvijas Finieris eksportē aptuveni 95% no saražotā saplākšņa, ko pārdod vairāk nekā 50 valstīs.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.