Foto

Ukrainas protestos brīvdienās pulcējas aptuveni 200 tūkstoši cilvēku

Gunta Kursiša, 16.12.2013

Foto: REUTERS

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai paustu atbalstu valsts attīstības eiropeiskam virzienam, Kijevā aizvadītajās brīvdienās pulcējās aptuveni 200 tūkstoši cilvēku, vēsta BBC.

Mediji protestu dalībnieku skaitu lēš no 150 līdz 300 tūkstošiem.

Protesti ar barikādēm un valdības galveno administratīvo ēku blokādi sākās pēc tam, kad Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs paziņoja, ka neparakstīs ciešākas sadarbības līgumu ar Eiropas Savienību (ES), ko bija plānots darīt Austrumu partnerības samitā Viļņā. Pirms tam spiedienu lēmuma pieņemšanā Ukrainai radīja Krievija, īstenojot dažādas sankcijas. Maskava vēlas, lai Ukraina pievienotos tās vadītajai Muitas savienībai.

V. Janukovičs šo otrdien plāno tikties ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Savukārt ES pašlaik atlikusi tālākās sarunas līguma parakstīšanai starp ES un Ukrainu, kamēr no Kijevas nesagaidīs skaidru atbildi, vai līgums tiks parakstīts.

Ukrainā notiekošie protesti ir lielākie kopš 2004. gada Oranžās revolūcijas. «Šī ir antikoloniāla revolūcija. Ukraiņi izgājuši ielās, lai pavēstītu Maskavai: Mēs vairs ilgāk nepildīsim jūsu komandas, mēs esam neatkarīga valsts,» tā uzrunā protestētājiem Neatkarības laukumā pavēstīja Juris Lucenko (Yuri Lutsenko), opozīcijas politiķis un bijušais iekšlietu ministrs.

Komentāri

Pievienot komentāru