Unifarma Latvijā varētu sākt Himalaya produktu ražošanu

2011. gada 14. jūlijs plkst. 8:15
Autors: NOZARE.LV
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Zāļu lieltirgotava SIA Unifarma jūlija sākumā iegādātā uzņēmuma Aptiekas produkcija ražotnē varētu sniegt ārpakalpojumu vairākām Indijas farmācijas kompānijām, tostarp Himalaya, pastāstīja Unifarma īpašnieks Indijas uzņēmējs Pravīns Kumars Sings.

Viņš norāda, ka runājis ar vairākām kompānijām, kas paudušas gatavību uz Latviju pārcelt daļu no savas ražošanas. Himalaya pārstāvji Latvijā viesošoties augustā.

«Ja vizītes izdosies, uzņēmējus apmierinās redzētais ražotnē un varēsim vienoties par izmaksām, domāju, ir ļoti reāli šeit sākt ražot preces Indijas uzņēmumiem,» pārliecināts ir Sings.

Viņš norāda, ka Indijas produktu ražošanai Latvijā galvenā priekšrocība ir iespēja tos marķēt kā Eiropas Savienībā ražotus. Indija tiekot uzskatīta par trešās pasaules valsti, līdz ar to esot grūti un laikietilpīgi saņemt visas nepieciešamās atļaujas saražotā ievešanai Rietumu tirgos, un «tas attiecas pat uz pārtikas piedevām».

Vienlaikus Sings apliecina, ka Aptiekas produkcija turpinās jau ierasto 35 produktu ražošanu.

«Tiem ir labi nostiprināts vietējais zīmols, ar ko paplašināsimies jau esošajos, kā arī Unifarma eksporta tirgos, Polijā, Bulgārijā, Rumānijā, Lietuvā, Igaunijā, Baltkrievijā un Ukrainā. Tuvāko sešu mēnešu laikā būsim šajos tirgos. Patlaban Aptiekas produkcija eksportē 25% saražotā, bet 75% paliek Latvijā - Unifarma uzdevums ir eksportu kāpināt līdz 75%,» skaidro uzņēmējs.

Tāpat Unifarma plāno nomainīt Aptiekas produkcijas izejvielu piegādātāju, kas ļaus tās iepirkt daudz lētāk, samazinot produktu cenu par aptuveni 10-15%.

«Kaut arī prognozēt vēl ir pāragri, domāju, ka šā un nākamā gada laikā Aptiekas produkcijas pēdējo divu gadu apgrozījuma rādītājus izdosies dubultot vai pat pārsniegt divkāršu kāpumu,» klāsta Sings.

Jau ziņots, ka Unifarma ražotnē un medikamentu mārketingā investēs aptuveni 400 000 eiro (280 000 latu), lai saņemtu ES Labas ražošanas prakses sertifikātu un ražotnē iegādātos tablešu kompresijas līniju.

Aptiekas produkcija dibināta 1997.gadā un kopš 2007.gada ir aprīkota ar pilnībā automatizētām iekārtām tablešu un kapsulu ražošanai.

Kā liecina Firmas.lv informācija, 2009.gadā Aptiekas produkcija strādājusi ar 963 005 latu apgrozījumu un 94 208 latu zaudējumiem. Puse kapitāldaļu pieder Poļinai Karginai, 40% Viktoram Karpinam, bet 10% - Jakovam Maņkinam.

Unifarma dibināta 2000.gadā un strādā kā importētāja un izplatītāja Indijas farmācijas uzņēmumiem Cipla, Cadila pharma, Zydus cadila, Claris, Unique un Unichem.

Pēc Firmas.lv informācijas, 2009.gadā Unifarma apgrozījums bijis 2,51 miljons latu, bet peļņa - 199 435 lati. Kompānija pilnībā pieder Pravīnam Kumaram Singam.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām