UR uzsāk elektronisku biedrību reģistrācijas iesniegumu pieņemšanu

2011. gada 11. februāris plkst. 13:28
Autors: Sabīne Košeļeva - speciāli Db.lv
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumu reģistrs (UR) sācis pieņemt elektroniskos pieteikumus biedrību reģistrācijai. Janvārī reģistrēta pirmā biedrība, kurai reģistrācijas process noritēja pilnībā elektroniski. Nevalstiskās organizācijas un citas biedrības pieteikumus elektroniski var sūtīt uz UR e-pastu info@ur.gov.lv. Komersantiem (SIA, AS, IK, pilnsabiedrība, komandītsabiedrība, filiāles) kopš pērnā gada februāra UR savā mājas lapā ur.gov.lv izveidojis sadaļu, kas ļauj pievienot veidlapas un citus nepieciešamos dokumentus un nosūtīt tos elektroniski.

Ieejot sadaļas «e-dokumentu iesniegšana» aktīvajā saitē «tiešsaiste komersantiem», paskaidroti elektronisko dokumentu iesniegšanas pamatprincipi, un ir izvietots pieejamo veidlapu saraksts.

Dokumentiem jābūt iepriekš sagatavotiem un katram atsevišķi parakstītam ar drošu elektronisko parakstu un laika zīmogu. Dokumenti jāparaksta tām pašām personām, kurām saskaņā ar Komerclikumu to būtu jādara, ja pieteikums tiktu iesniegts papīra formā.

Pēc dokumentu pievienošanas un nosūtīšanas, UR uz komersanta norādīto e-pasta adresi nosūta aicinājumu apstiprināt dokumentu iesniegšanu. Pēc apstiprināšanas UR iesniegtos dokumentus reģistrē un uz norādīto e-pasta adresi nosūta pieteikuma reģistrācijas numuru lietvedībā, kā arī dokumentu saņemšanas datumu.

No nākamā gada jūnija reģistrācijas dokumentus www.ur.gov.lv tiešsaistē būs iespēja aizpildīt un nosūtīt visiem UR reģistru subjektiem.

Dalies ar šo rakstu