Ušakovs: Ministru prezidentam nepiestāv melot 

«Ministru prezidentam, pat ja viņš pārstāv Vienotību, nepiestāv melot. Visas savas saistības un budžeta deficītu Rīga sedz ar saviem uzkrājumiem. Atšķirībā no valdības, kas skrien apkārt, aizņemoties naudu un pretī atdodot kontroli pār savu valsti,» reaģējot uz premjera Valda Dombrovska sacīto, pauž Rīgas mērs Nils Ušakovs.

LETA, 11.7.2012

Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Foto: Raitis Puriņš, Dienas Mediji

Šorīt LNT raidījumā 900 sekundes premjers norādīja, ka no finansiālā viedokļa pašlaik Rīgas domes rīcība ir bezatbildīga. «Pašreizējās [Rīgas] domes stratēģija ir tērēt līdzekļus pāri savām iespējām, «spēlēt treknos gadus»,» sacīja Dombrovskis.

Uz jautājumu, vai Vienotības un Reformu partijas (RP) sarunu mērķis par kopīgu startu pašvaldību vēlēšanās ir vājināt Saskaņas centra ietekmi Rīgas domē, premjers atbildēja, ka sarunas nenotiek «pret kādu, bet par to, kā stabilizēt situāciju pašvaldībā».

«Mūsu mērķis ir nodrošināt kvalitatīvu pašvaldības darbu, lai Rīgas dome dzīvotu un strādātu atbilstoši finansiālajām iespējām, nevis nodarbotos ar populismu,» norādīja Dombrovskis.

Ušakovs, atbildot uz premjera izteikumiem norāda, ka visiem ir zināms, ko Dombrovska izpratnē nozīmē «stabilizēt situāciju pašvaldībā». «Kā liekas un nevajadzīgas atcelt visas sociālās programmas, sākot no skolu remontiem un beidzot ar brīvbiļetēm bērniem un pensionāriem. Un pēc tam sarakstīt vēl vienu grāmatu par «ekonomiskiem sasniegumiem», kuru vienīgi pieklājības pēc izlasīs Starptautiskā valūtas fonda ierēdņi,» min galvaspilsētas mērs.