Ušakovs: noticis «spļāviens rīdzinieku sejā»

2014. gada 18. decembris plkst. 8:40
Autors: BNS
Dalies ar šo rakstu

Pagaidām nav zināms, kādas Rīgā būs sabiedriskā transporta cenas no februāra, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

«Sēdēsim un domāsim. Man atbildes pagaidām nav, bet pārliecības, ka atbilde būs izteikti pozitīva man arī nav,» teica Ušakovs, atbildot uz jautājumu, vai no februāra gaidāms maksas pieaugums par braucienu galvaspilsētas sabiedriskajā transportā, ņemot vērā, ka Saeima trešdien, 17.decembrī, ir noraidījusi priekšlikumu piešķirt dotāciju pašvaldības uzņēmumam Rīgas satiksme, lai nodrošinātu atlaides galvaspilsētas sabiedriskajā transportā visiem Latvijas iedzīvotājiem.

Ušakovs arī atzīmēja, ka šāds Saeimas lēmums ir «spļāviens rīdzinieku sejā».

Viņš piebilda, ka apmēram 25% no Rīgas sabiedriskajā transportā pārvadātajiem pasažieriem ir nerīdzinieki un šo iedzīvotāju pārvadāšanai nākamajā gadā būtu nepieciešami apmēram 15 miljoni eiro.

Lemjot par 2015.gada valsts budžetu, Saeimas deputātu atbalstu neguva Saskaņas frakcijas priekšlikums piešķirt dotāciju Rīgas satiksmei, lai nodrošinātu atlaides galvaspilsētas sabiedriskajā transportā visiem Latvijas iedzīvotājiem.

Rīgas sabiedriskajā transportā gan rīdziniekiem, gan nerīdziniekiem arī nākamā gada janvārī maksa par braucienu saglabāsies 60 centu apmērā. Rīgas domē iepriekš norādīja, ka lēmums par to, ka atlaide 50% apmērā tiek piemērota gan rīdziniekiem, gan nerīdziniekiem ir pagaidu risinājums, un no 2015.gada valdībai ir jākompensē izdevumus par atlaidēm nerīdzinieku pārvadājumiem.

Rīgas satiksme nodrošina Rīgā pasažieru pārvadājumus ar autobusiem, tramvajiem un trolejbusiem.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām