Uz alternatīvu aizdevumu sistēmas attīstību Google liek 125 miljonus dolāru

2013. gada 03. maijs plkst. 13:20
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Tehnoloģiju kompānija Google kopā ar citiem investoriem ieguldījusi 125 miljonus ASV dolāru kompānijā Lending Club, kuras izstrādātais pakalpojums palīdz uzņēmumiem sameklēt aizdevējus.

Darījums nozīmē, ka Google kontrolēs 7% no 1,55 miljardus ASV dolāru vērtās kompānijas daļām. Lending Club izpilddirektors Renauds Laplače (Renaud Laplanche) norādījis, ka kompānijai ar Google saistās dažādi nākotnes plāni, kurus tomēr viņš sīkāk neatklāja.

«Mēs kopā ar Google strādāsim pie vairākiem jautājumiem, kas galvenokārt saistīti ar aizņemšanos,» sacījis R. Laplače. Tāpat abas kompānijas plānojot padarīt reklāmas un finanšu pakalpojumu tirgu caurspīdīgāku.

Kompānija Lending Club piedāvā pakalpojumu, kura ietvaros var aizņemties naudas summas pa tiešo no investoriem un par zemākām procentu likmēm nekā piedāvā tradicionālie aizdevēji.

Vairāki eksperti Lending Club piedāvātajā pakalpojumā saredz potenciālu mainīt banku nozari. Līdz šim ar tā starpniecību aizdoti jau vairāk nekā 1,65 miljardi ASV dolāri, no kuriem 350 miljoni šā gada pirmajā ceturksnī. Kompānijas valdē darbojas ASV finanšu konglomerāta Morgan Stanley bijušais izpilddirektors Džons Maks (John Mack) un pazīstamais ASV ekonomists Lerijs Sammers (Larry Summers).

Db.lv jau vēstīja, ka Google tīrā peļņa, pateicoties tiešsaistes reklāmas ieņēmumiem, gada pirmajos trīs mēnešos pieaugusi līdz 3,35 miljardiem ASV dolāru. Tas ir kāpums par 16%, salīdzinot ar atbilstošo laika posmu iepriekšējā gadā.

Tehnoloģiju milzim peļņu izdevies audzēt pateicoties lielākiem ienākumiem no tiešsaistes reklāmas, kas palīdzējis kopējos ieņēmumus palielināt līdz gandrīz 14 miljardiem ASV dolāru. Tajā pašā ceturksnī iepriekšējā gadā šis rādītājs bija 10,7 miljardi ASV dolāru.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām