Uzlabo sabiedriskā transporta plūsmu pa Merķeļa ielu

2007. gada 09. februāris plkst. 16:33
Autori:
Dalies ar šo rakstu

Lai paātrinātu transportlīdzekļiem labā pagrieziena manevra veikšanu no Merķeļa ielas uz Krišjāņa Barona ielu un tādējādi uzlabotu sabiedriskā transporta plūsmu pa Merķeļa ielu, ir veiktas izmaiņas Krišjāņa Barona ielas un Merķeļa ielas krustojuma gājēju luksoforu signālplānam, Db.lv informēja RD Satiksmes departaments.

Pēc veiktajām izmaiņām zaļais luksofora gaismas signāls vispirms ieslēdzas transportlīdzekļiem, kas brauc taisni vai veic labo pagriezienu no Merķeļa ielas uz Kr. Barona ielu. Savukārt gājējiem, kas vēlas šķērsot Kr. Barona ielu, zaļais luksofora signāls ieslēdzas pēc 15 sekundēm, kad lielākā daļa transportlīdzekļu labo pagriezienu jau ir veikuši. Šāda satiksmes organizācija ļauj ātrāk atbrīvot sabiedriskā transporta joslu Merķeļa ielā no tā autotransporta, kas veic labo pagriezienu uz Kr. Barona ielu, tādējādi uzlabojot sabiedriskā transporta plūsmu pa Merķeļa ielu.

Lai gājējus papildus informētu par luksoforu signālu darbības ilgumu, Merķeļa ielas un Krišjāņa Barona ielas krustojumā ir uzstādītas arī luksoforu laika atskaites iekārtas.

Luksoforu laika atkaites iekārtas sniedz gājējiem informāciju par to, cik sekundes darbosies katrs no gājēju luksofora signāliem, tādējādi disciplinējot gājējus nešķērsot ielu pirms zaļā gaismas signāla, kā arī nepieciešamības gadījumā mudinot paātrināt gaitu, lai pagūtu šķērsot ielu pirms sarkanā signla ieslēgšanās.

Šāda veida laika atskaites iekārtas pie luksoforiem Rīgā ir paredzēts uzstādīt 7 krustojumos, kur ir intensīva gājēju plūsma.

Šobrīd laika atskaites iekārtas jau ir uzstādītas Maskavas ielas un Ikšķiles ielas krustojuma luksoforiem, Marijas-Merķeļa-Satekles ielas krustojumā un Merķeļa un Kr. Barona ielas krustojumā. Tuvāko divu gadu laikā, veicot luksoforu objektu renovāciju vai remontu, šīs ierīces ir plānots uzstādīt arī Raiņa bulvāra un Inženieru ielas krustojumā, Merķeļa ielas un Inženieru ielas krustojumā, Eksporta ielā pie pasažieru ostas, kā arī Lielvārdes ielas un Brīvības ielas krustojumā.


Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām