Uzmanības centrā: Redzam attīstību arī bez apvienošanās

2016. gada 22. aprīlis plkst. 8:38
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Globālās tendences neviens nav atcēlis, un arī Latvija no tām nekur neizbēgs

To, komentējot situāciju telekomunikāciju nozarē, DB saka Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Fragments no intervijas:

Kā jūs vērtējat valdības lēmumu atstāt Lattelecom un LMT kā atsevišķus uzņēmumus? Kā tas ietekmēs Lattelecom darbību un nozari kopumā?

Mēs darbosimies tālāk saskaņā ar mūsu jau iepriekš apstiprināto stratēģiju, kas paredz jaunu pakalpojumu attīstīšanu. Šajā ziņā nekas nav mainījies. To, ka mēs to līdz šim esam veiksmīgi darījuši, pierāda gan pērnā gada peļņa, gan arī šī gada pirmā ceturkšņa rezultāti, kas uzrāda apgrozījuma pieaugumu. Mēs katru akcionāra lēmumu respektējam, tomēr mulsinoši ir tas, ka mūsu uzņēmuma divi akcionāri katrs ir ar atšķirīgu viedokli par to, kā nākotnē būtu jāattīsta uzņēmums. Es ceru, ka tiks formulēta kopīga nostāja par to, kā uzņēmums varēs tālāk attīstīties esošo abu akcionāru stratēģiju ietvaros.

Jāsaka gan, ka šis Latvijas valdības lēmums nekādā veidā nemaina globālās tendences, kas, pirmkārt, iezīmē telekomunikāciju uzņēmumu konsolidāciju Eiropā, fiksēto un mobilo sakaru uzņēmumu apvienošanos, dažādu mediju un telekomunikāciju uzņēmumu konsolidāciju. Otrkārt, Eiropas Komisija mērķtiecīgi virza vienotā Eiropas digitālā tirgus izveidi. Skaidrs, ka tas netiek veidots ar mērķi, lai Lattelecom un LMT varētu konkurēt Eiropā. Mērķis ir tieši pretējs un virzīts uz to, lai lielie Eiropas telekomunikāciju uzņēmumi varētu bez šķēršļiem strādāt visās Eiropas valstīs. Treškārt, ir interneta biznesa spēlētāji, kas aktīvi strādā arī Latvijā, piemēram, Netflix, kas ir miljardus vērta kompānija un vērā ņemams nākotnes konkurents. Arī Amazon paziņoja, ka ievieš Netflix līdzīgu pakalpojumu, kas arī, protams, izplatīsies globāli. Nemaz nerunājot par tādām kompānijām kā Facebook un Google. Piemēram, Facebook tirgū startē ar WhatsApp, un jau šodien ir grūti atrast cilvēku, kas pie šī pakalpojuma pieejamības vēl sūtītu parastās īsziņas. Šīs tendences neviens nav atcēlis, un arī Latvija no tām nekur neizbēgs.

Visu interviju Redzam attīstību arī bez apvienošanās lasiet 22. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu