Uzmanīgi! Izpalīdzēšana var beigties skumīgi

2015. gada 27. maijs plkst. 11:24
Autors: db.lv
Dalies ar šo rakstu

Pavisam ikdienišķa situācija – Bauskas tirgū cilvēks ar 50 eiro banknoti rokā klīst starp pārdevēju galdiem. «Kādam ir, ko samainīt? Tikko izņēmu no bankomāta, bet stādu audzētājai nav, ko izdot!» Kāds izpalīdzīgais atrodas, un veiksmīgais pircējs ar dēstu kasti padusē pēc mirkļa ir prom.

Savukārt izlīdzētājs dažas stundas vēlāk uzzina, ka iegūto glīto papīrīti var uzspraust uz nagliņas «sirdsmājiņā», vēsta reģionālais laikraksts Bauskas Dzīve. .

Viltotas naudaszīmes nonāk gan labdarības organizāciju, gan baznīcu ziedojumu kastēs. Pa kādai var atrasties lielākā naudas žūksnī, «no rokas» pārdodot lietotu sadzīves preci, apmeklējot amatnieku tirdziņus, kur katram naudas pārbaudes ierīces nav.

Nācies turēt rokās glītu, nedaudz saburzītu 50 eiro banknoti, kurai, pret gaismu apskatot, bija gan ūdenszīmes, gan metāliskais drošības diegs. Tomēr pārbaudes ierīce lielveikala kasē to meta atpakaļ ar skaļu pīkstienu, un iemaksas bankomāts neņēma pretī. Vai tiešām viltota?

Pirms laika nevajadzētu uztraukties, mierina Latvijas Bankas (LB) preses sekretārs Jānis Silakalns: «Naudaszīme var būt bojāta vai nolietota. Piemēram, veļas mašīnā kopā ar apģērbu izmazgāta banknote zaudē dažas īpašības, un šī iemesla dēļ pārbaudes un apstrādes iekārtas to var neatpazīt. Tāda naudaszīme jānodod pārbaudīt ekspertiem. To var izdarīt Latvijas Bankas kasēs Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā 18, vai Liepājā, Teātra ielā 3.»

Bojātu naudaszīmi LB apmainīs pret jaunu, vienīgi var paprasīt uzrādīt pasi vai personas apliecību jeb ID karti.

Mazpilsētā un laukos bez skaidras naudas iztikt nevar. Jāmaksā traktoristam par zemes apstrādi, kaimiņienei par pienu vai zaļumiem, arī tirgus placī ar maksājumu karti norēķināties nevar. Vai aizdomīgu naudaszīmi var saņemt bankomātā? J. Silakalns šādu iespēju noraida.

Plašāk - laikrakstā Bauskas Dzīve.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām