Uzņēmēja: Ik pa laikam mani pārņem izspiesta citrona sindroms 

Bieži vien lauksaimnieki izmanto ES fondu naudu, pērkot visu pēc kārtas, arī to, kas nemaz nav nepieciešams. Tad, kad beigsies ES fondu finansējums, beidzot sāksim strādāt normālā biznesa režīmā, atzīst SIA SilJa īpašniece Silva Jeromanova-Maura

Kristīne Stepiņa, 2016. gada 08. aprīlis plkst. 8:33

Silva Jeromanova-Maura ir viena no aktīvākajām Mārupes uzņēmējām, kura piedalās visās novada sabiedriskajās aktivitātēs. Viņa iecerējusi izveidot lidmašīnu vērošanas laukumu, aviācijas muzeju un privātu ekumēnisko baznīcu.

Jums ir grāds gan filoloģijā, gan psiholoģijā. Arī pabeigta maģistratūra uzņēmējdarbības vadībā. Kuras no iegūtajām zināšanām ir noderīgākās biznesā?

Es esmu tur, kur esmu, tieši iegūtās izglītības dēļ. Esmu cilvēks, kuram ļoti patīk mācīties. Ik pa laikam mani pārņem izspiesta citrona sindroms, kas mudina mācīties. Tie ir gan kursi, gan semināri, kurus apmeklēju vismaz reizi mēnesī. Tās ir visdažādākās jomas – gan psiholoģija, gan uzņēmējdarbības vadība, gan citu uzņēmēju pieredze. Psiholoģija, kas bija mana pirmā aizraušanās un kuru es vēlējos pacelt kā biznesu, diemžēl nerealizējās, jo esmu pārāk emocionāls cilvēks, kurš izdzīvo citu problēmas. Praktizējošam psihologam ir jāspēj sevi attīrīt no tām lietām, kuras viņš ikdienā uzklausa, bet es to nespēju. Kad biju uzklausījusi citu kreņķus, es ar tiem dzīvoju, tas pat sāka ietekmēt manu veselību, tāpēc no psihologa profesijas nācās atteikties. Šobrīd esmu pievērsusies gan astroloģijai, gan numeroloģijai, lietām, kas tā vai citādi ietekmē mūsu dzīvi un mūsu izvēli. Tāpat apgūstu personāla vadību, kas palīdz izprast darbinieku rīcību un motivāciju. Tas ir īpaši nepieciešams šobrīd, kad darba tirgū ienāk jaunā paaudze, kas domā pilnīgi citādi.

Vai un kā jūs izmantojat praksē ezotēriskās zināšanas?

Ezotērika ir veids, kā izzināt sevi. Es nepārtraukti cenšos mācīties no savām kļūdām. Bieži vien kļūdoties sāpīgi gan emocionāli, gan finansiāli, mums vajadzētu spēt izanalizēt un izprast, kāpēc ar mums kaut kas ir noticis tā un ne citādi. Nereti numeroloģija un astroloģija situācijās, kad kaut kas ir noticis ne gluži tā, kā iecerēts, palīdz konstatēt, ka pie vainas ir, piemēram, zvaigžņu stāvoklis, ka ar mums pašiem, mūsu izvēli un rīcību viss ir kārtībā, tas palīdz celties un iet tālāk. Šīs netradicionālās metodes palīdz veidot komandu, labāk saprast, ar kuriem cilvēkiem būt vienā laivā, ar kuriem ne. Ar BOSI testa palīdzību, kas ļauj konstatēt, kāds gēns mums katram visvairāk piemīt, proti, vai būvētājs, oportūnists, speciālists vai inovators, uzzināju, ka esmu būvētājs inovators. Šīs papildu zināšanas palīdz atrast piemērotāko veidu, kā runāt ar kolēģiem un vadīt uzņēmumu. Ir bijušas arī dažādas likteņa zīmes. 1995. gadā, kad dibinājām uzņēmumu, pati uz rakstāmmašīnas rakstīju statūtus, jo datora toreiz vēl nebija. Vasarā, kad iesniedzām dokumentus uzņēmuma reģistrēšanai, mums tos vairākas reizes atmeta atpakaļ. Uzņēmums tika nodibināts 4. septembrī, kas izrādījās vārda diena sievietei, no kuras pēc desmit gadiem iegādājāmies zemi ar ļoti labiem nosacījumiem. Šeit, Mārupē, bizness attīstījās ļoti strauji. Sagadīšanās vai tomēr likteņa pirksts? Cik man ir zināms, Latvijas balzams šņabi brūvē arī tikai tad, kad ir īstās mēness fāzes. (Smaida.) Turklāt tiem, kuri ir izgājuši padomju skolu, neviena Oksforda un Kembridža nestāv klāt. Tā ir bijusi lieliska izdzīvošanas skola, kurā iemācījos no cirvja kāta zupu vārīt, faktiski ne no kā uztaisīt biznesu. Ar lielu naudu jau mēs visi to mākam.

Visu interviju Ko vieglāk pārdot – traktoru vai puķes lasiet 8. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Jaunlaicenē ražotās cementēto koka ēveļskaidu plātnes tiek realizētas ne tikai Eiropā, bet...

Asociācija LANĪDA turpina publicēt ikmēneša nekustamā īpašuma tirgus cenu indikatoru....

Jau 22.sezonu Saulkrastos strādā Velosipēdu muzejs, kas ļauj ielūkoties Latvijas velosipēdu ražošanas...

Aktīvā atpūta dabā ir jaunzēlandiešu filozofija un reliģija, ja gribat to izbaudīt...

Vivid Tech rada interaktīvas cenu zīmes, kas rāda ne tikai produkta cenu,...

Ar kokogļu ražošanu Rēzeknes uzņēmums Baibiņa nodarbojas jau vairāk nekā piecus gadus....

No šīs sadaļas
2016. gada 07. aprīlis plkst. 15:38

«Laimīgā latvieša» portretu veido 25 – 35 gadus veca sieviete, kura ir...

2016. gada 06. aprīlis plkst. 13:09

Daudzzāļu kinoteātru skatītāju skaits tikpat kā nepalielinās, savukārt apgrozījums pēdējā...

2016. gada 05. aprīlis plkst. 10:18

Rīgas modes nedēļas laikā, kas notika no 2016.gada 30. marta līdz 3....

2016. gada 04. aprīlis plkst. 15:41

No šā gada 18. janvāra līdz 28. martam norisinājās uzņēmuma Latvijas Maiznieks...

2016. gada 01. aprīlis plkst. 15:47

Db.lv šodien piedāvā īpašo 1. aprīļa Fotonedēļu....

2016. gada 01. aprīlis plkst. 12:07

Biznesa portāls Db.lv piedāvā piektdienas mini interviju sēriju. Katru nedēļu kāds no...

2016. gada 01. aprīlis plkst. 9:03

Krīzes gados iestudētā komēdija Ja mana sieva to uzzinās ir bijusi ienesīgākā...

2016. gada 30. marts plkst. 16:04

Lai gan bizness ir nopietna nodarbe, kas prasa tikpat nopietnu attieksmi, daļa...

2016. gada 30. marts plkst. 12:58

Latvija un Austrālija var sadarboties vairākās jomās: abpusējā eksporta veicināšanā,...

2016. gada 26. marts plkst. 10:07

Siguldas pils kompleksa rekonstruētajā staļļa ēkā ikviens interesents aicināts apmeklēt rotkaļu,...