Atpūta

Uzņēmēja: Ik pa laikam mani pārņem izspiesta citrona sindroms

Kristīne Stepiņa, 08.04.2016

Jaunākais izdevums

Bieži vien lauksaimnieki izmanto ES fondu naudu, pērkot visu pēc kārtas, arī to, kas nemaz nav nepieciešams. Tad, kad beigsies ES fondu finansējums, beidzot sāksim strādāt normālā biznesa režīmā, atzīst SIA SilJa īpašniece Silva Jeromanova-Maura

Silva Jeromanova-Maura ir viena no aktīvākajām Mārupes uzņēmējām, kura piedalās visās novada sabiedriskajās aktivitātēs. Viņa iecerējusi izveidot lidmašīnu vērošanas laukumu, aviācijas muzeju un privātu ekumēnisko baznīcu.

Jums ir grāds gan filoloģijā, gan psiholoģijā. Arī pabeigta maģistratūra uzņēmējdarbības vadībā. Kuras no iegūtajām zināšanām ir noderīgākās biznesā?

Es esmu tur, kur esmu, tieši iegūtās izglītības dēļ. Esmu cilvēks, kuram ļoti patīk mācīties. Ik pa laikam mani pārņem izspiesta citrona sindroms, kas mudina mācīties. Tie ir gan kursi, gan semināri, kurus apmeklēju vismaz reizi mēnesī. Tās ir visdažādākās jomas – gan psiholoģija, gan uzņēmējdarbības vadība, gan citu uzņēmēju pieredze. Psiholoģija, kas bija mana pirmā aizraušanās un kuru es vēlējos pacelt kā biznesu, diemžēl nerealizējās, jo esmu pārāk emocionāls cilvēks, kurš izdzīvo citu problēmas. Praktizējošam psihologam ir jāspēj sevi attīrīt no tām lietām, kuras viņš ikdienā uzklausa, bet es to nespēju. Kad biju uzklausījusi citu kreņķus, es ar tiem dzīvoju, tas pat sāka ietekmēt manu veselību, tāpēc no psihologa profesijas nācās atteikties. Šobrīd esmu pievērsusies gan astroloģijai, gan numeroloģijai, lietām, kas tā vai citādi ietekmē mūsu dzīvi un mūsu izvēli. Tāpat apgūstu personāla vadību, kas palīdz izprast darbinieku rīcību un motivāciju. Tas ir īpaši nepieciešams šobrīd, kad darba tirgū ienāk jaunā paaudze, kas domā pilnīgi citādi.

Vai un kā jūs izmantojat praksē ezotēriskās zināšanas?

Ezotērika ir veids, kā izzināt sevi. Es nepārtraukti cenšos mācīties no savām kļūdām. Bieži vien kļūdoties sāpīgi gan emocionāli, gan finansiāli, mums vajadzētu spēt izanalizēt un izprast, kāpēc ar mums kaut kas ir noticis tā un ne citādi. Nereti numeroloģija un astroloģija situācijās, kad kaut kas ir noticis ne gluži tā, kā iecerēts, palīdz konstatēt, ka pie vainas ir, piemēram, zvaigžņu stāvoklis, ka ar mums pašiem, mūsu izvēli un rīcību viss ir kārtībā, tas palīdz celties un iet tālāk. Šīs netradicionālās metodes palīdz veidot komandu, labāk saprast, ar kuriem cilvēkiem būt vienā laivā, ar kuriem ne. Ar BOSI testa palīdzību, kas ļauj konstatēt, kāds gēns mums katram visvairāk piemīt, proti, vai būvētājs, oportūnists, speciālists vai inovators, uzzināju, ka esmu būvētājs inovators. Šīs papildu zināšanas palīdz atrast piemērotāko veidu, kā runāt ar kolēģiem un vadīt uzņēmumu. Ir bijušas arī dažādas likteņa zīmes. 1995. gadā, kad dibinājām uzņēmumu, pati uz rakstāmmašīnas rakstīju statūtus, jo datora toreiz vēl nebija. Vasarā, kad iesniedzām dokumentus uzņēmuma reģistrēšanai, mums tos vairākas reizes atmeta atpakaļ. Uzņēmums tika nodibināts 4. septembrī, kas izrādījās vārda diena sievietei, no kuras pēc desmit gadiem iegādājāmies zemi ar ļoti labiem nosacījumiem. Šeit, Mārupē, bizness attīstījās ļoti strauji. Sagadīšanās vai tomēr likteņa pirksts? Cik man ir zināms, Latvijas balzams šņabi brūvē arī tikai tad, kad ir īstās mēness fāzes. (Smaida.) Turklāt tiem, kuri ir izgājuši padomju skolu, neviena Oksforda un Kembridža nestāv klāt. Tā ir bijusi lieliska izdzīvošanas skola, kurā iemācījos no cirvja kāta zupu vārīt, faktiski ne no kā uztaisīt biznesu. Ar lielu naudu jau mēs visi to mākam.

Visu interviju Ko vieglāk pārdot – traktoru vai puķes lasiet 8. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tirdzniecība un pakalpojumi

SIA Silja par 125 tūkstošiem būvēs ražošanas ēku

Žanete Hāka, 22.02.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Mārupes novada uzņēmums SIA Silja iecerējis būvēt jaunu ražošanas ēku, liecina paziņojums Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Uzņēmums ēku plāno būvēt Preiļu novadā un paredzamais līguma izpildes termiņš ir šā gada 31.augusts. Iepirkuma paredzamā līgumcena ir 125 tūkstoši eiro.

Pretendenti savus piedāvājumus var iesniegt līdz šā gada 15.martam.

SIA SilJa ir Latvijas uzņēmums, kas nodarbojas ar lauksaimniecības, meža un komunālās tehnikas tirdzniecību, rezerves daļu, garantijas servisa un apkopju nodrošināšanu. Kompānija arī strādā ar dārzkopības preču un dekoratīvo augu vairum un mazumtirdzniecību. Uzņēmums darbojas jau kopš 1995. gada.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ekonomika

Uzņēmēja: Latvijai jādomā, ko eksportēt, jo pastaliņas nav eksporta prece

Db.lv, 31.10.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas uzņēmēji pārvērtē ārvalstu tirgus un domā, ka tur visi ir bagāti, taču tā nebūt nav, viņi pat vairāk skaita naudu nekā mēs, Finanšu nozares asociācijas kreditēšanas indeksa prezentācijā sacīja SIA SilJa īpašniece Silva Jeromanova-Maura.

Tāpēc ir jādomā, kādas preces piedāvāt eksportam. «Latvijā uzņēmēji nesaprot, ko īsti eksportēt, par to ir jādomā, jo pastaliņas nav eksporta prece,» viņa uzsvēra.

Kā liecina statistika, vairums MVU neraujas uz ārvalstu tirgiem. Tā, Latvijā ir vairāk nekā 100 tūkstoši mazo un vidējo uzņēmumu. Kā liecina Finanšu nozares asociācijas dati, 50% uzņēmumu pēdējo trīs gadu laikā ir bijis nepieciešams jauns vai papildu finansējums – 39% gadījumu jaunu produktu vai pakalpojumu attīstībai vai ieviešanai.

Satraucošs fakts ir tas, ka tikai 6% MVU plāno apgūt jaunus ārvalstu tirgus, un 83% lūkojas uz biznesa attīstību pašmāju tirgus ietvaros, uzsvēra AS Citadele banka valdes locekle Santa Purgaile.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Mārupē ir izveidota Biznesa vēstniecība - satikšanās vieta uzņēmējiem un citiem interesentiem.

Silva Jeromanova-Maura, SIA SilJa valdes priekšsēdētāja un kādreizējā biedrības Mārupes uzņēmēji valdes priekšsēdētāja, Mārupē īsteno sociālās uzņēmējdarbības projektu Biznesa vēstniecība. Biznesa vēstniecība piedāvā telpas uzņēmējdarbības vajadzībām, kā arī organizē dažādus kursus, seminārus, meistarklases, personību stāstu vakarus un citus pasākumus. Sākotnēji tika domāts par 60 kvadrātmetrus lielām telpām, tomēr šobrīd Biznesa vēstniecība «apdzīvo» 540 kvadrātmetrus.

Biznesa vēstniecības telpas īslaicīgi bez maksas vai par simbolisku samaksu ļauts izmantot pašnodarbinātajiem, tā dodot iespēju nopelnīt iztikai, bet lauku reģionu uzņēmēji aicināti šo vietu izmantot, lai satiktos ar sadarbības partneriem. S. Jeromanova-Maura uzsver, ka projekta mērķauditorija noteikti nav tikai Mārupes uzņēmēji vai iedzīvotāji, bet gan visi Latvijas biznesa vidē strādājošie, kā arī darba meklētāji un tie, kuri vēlas izmēģināt jaunus profesionālos apvāršņus.

Komentāri

Pievienot komentāru