Atpūta

Uzņēmēja: Mēs varam izvēlēties savus viesus

Monta Glumane, 14.05.2019

Foto: Monta Glumane

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Jau 25 gadus Rojā attīstās ģimenes bizness - viesnīca «Roja», bet pirms aptuveni 10 gadiem atvērts restorāns un atpūtas centrs «Otra puse».

1995.gadā tika atvērta viesnīca «Roja», bet vēlāk - arī restorāns un atpūtas centrs. «Sapratām, ka ar nakšņošanas iespējām nepietiek. Visi viesi vēlas ne tikai paēst, bet arī kaut ko darīt. Vēlējāmies, lai mūsu viesi uzturētos šeit ilgāk. Šobrīd pat varam teikt, ka mēs varam izvēlēties savus viesus, un sakām, ka divas naktis ir kā minimums. Tam ir pamatots iemesls, ne tikai finansiālu apsvērumu dēļ,» biznesa portālam Db.lv stāsta viesnīcas «Roja» un restorāna, atpūtas centra «Otra puse» vadītāja Zane Vaivode. Pēc viņas domām, Rojas bagātība ir tās apkārtnē - jūrā un mežos.

Viņa stāsta, ka sākumā uzņēmums aktīvi centās aizpildīt rudens, ziemas un pavasara periodu, bet saprata, ka to nevar ietekmēt, tāpēc tagad fokusējas uz tūrisma sezonu, kas rit no maija līdz oktobrim. Šajā laikā laikā tiek darīts viss, lai apkalpotu pēc iespējas vairāk klientu. Bieži vien tie ir lietuvieši.

«Ziemā mēs neiespringstam – esam atvērti, viesus pieņemam un strādājam pēc ieinteresētības. Restorāns ziemas sezonā ir atvērts no piektdienas līdz svētdienai,» paskaidro uzņēmēja.

Līdzīgi kā citi šajā nozarē arī viņa saskārusies ar darbaspēka problēmām, tāpēc piedāvā arī prakses vietas. Pēc viņas stāstītā, visvairāk trūkst virtuves strādnieku. «Šiem darbiniekiem nav pat jābūt kvalificētiem, neprasām diplomus. Vairums vairs nevēlas strādāt fizisku darbu, pat par viesmīļiem vairs nevēlas strādāt, jo tas ir fizisks darbs - ir nepieciešama gan galva, gan kājas. Jaunieši ir kļuvuši nespējīgi,» secinājusi uzņēmēja.