Uzņēmējas dilemma: Jauna sulu spiede vai jauna automašīna? 

Signe Turauska pametusi darbu Siguldas novada domē, lai pievērstos savam pārtikas biznesam. «Tagad ļoti izjūtu atšķirību starp to, kā bija strādāt valsts iestādē - durvis vērās ciet piecos un vairs ne par ko nebija jādomā, un to, kā ir tad, kad ir savs bizness - jāstrādā teju 24 stundas diennaktī,» viņa atzīst biznesa portālam db.lv.

Laura Mazbērziņa, 2018. gada 18. jūnijs plkst. 8:42

Viņas izlolotā «Dabas Laboratorija» piedāvā lēni spiestas- auksti presētas sulas, smūtijus, humusu ar dārzeņiem un svaigēdāju kūkas un citus augu izcelsmes produktus. Taču galvenais produkts no tā visa ir tieši auksti spiestās sulas. Sulās tiek izmantoti sezonālie augļi un dārzeņi. Kopumā «Dabas Laboratorijā» tiek gatavoti padsmit dažādi sulu veidi un teju desmit dažādi veselības šotiņi.

«Dabas Laboratorija» strādā kopš 2017. gada februāra, pirms tam vairāk nekā gads aizvadīts sagatavošanās darbos. «Pirms sava biznesa uzsākšanas es strādāju Siguldas novada domē un, strādājot tur, bija sajūta - man patīk strādāt ar cilvēkiem, patīk darba vieta, bet tas tomēr nav tas, ko es gribu. Jutu, ka laiks skrien gar acīm. Jutu, ka esmu skrūvīte lielā mehānismā, bet nevaru atbildēt par lietām,» savās pārdomās dalās S. Turauska.

Pārtikas bizness tapis, piesaistot Lauku atbalsta dienesta finansējumu 12 tūkstošu eiro apmērā. Siguldā, Atbrīvotāju ielā 11a, starp māju un garāžu izbūvēta telpa ražotnei, iegādāti galdi un sulu spiede. No pašu līdzekļiem sākumā ieguldīti trīs tūkstoši eiro. Lielā sulu spiede uzņēmējai izmaksājusi 3,5 tūkstošus eiro un mazā - vienu tūkstoti eiro. «Centrifūgas sulu spiedē 40% uzturvērtības pazūd uzreiz, taču ar šīm sulu spiedēm var izspiest no augļa vai dārzeņa pašu maksimumu,» viņa stāsta. Rudenī «Dabas Laboratorija» centīsies piesaistīt Eiropas finansējumu jaunai sulu spiedei. Tā maksās jau 20 tūkstošus eiro.

«Dabas Laboratorija» piedāvā tā sauktās «Dienas pakas», ietverot četras dažādas sulas un divus veselības šotiņus. Tām cena noteikta 15 eiro. «Dabas Laboratorija» piedāvā arī izlejamās sulas, kas šobrīd ir divu veidu: pirmā - arbūzs, zemenes, laims, piparmētra, un otrā - kviešu zelmenis, spināti, pētersīlis, piparmētra, gurķis, citrons, ābols. Sulas tiek pildītas pudelēs, kuru tilpumi ir 330 un 100 mililitri, nosakot cenas trīs un divu eiro apmērā. «Dabas Laboratorijas» sulu termiņš ir vien divas dienas, un šobrīd nav plānots to mainīt.

«Taču cenas vietējiem iedzīvotājiem un iebraucējiem atšķiras. Siguldiešiem ir 10% atlaides, uzrādot Siguldas ID karti. Esmu liela Siguldas patriote - ar visu sirdi un dvēseli,» stāsta S. Turauska. «Dabas Laboratorijas» mērķauditorija pārsvarā ir vietējie iedzīvotāji, taču ir runāts arī ar tūrisma informācijas vietām, kā labāk uzrunāt tūristus. Sulas var iegādāties Siguldā, taču piektdienās pasūtījumi tiek vesti arī uz Rīgu un citām pilsētām.

Visas viņas sulu idejas ir radušās, pateicoties vairākām grāmatām par veselīgu dzīvesveidu. Pati S. Turauska vairākas reizes devusies uz Londonu pie sulu speciālistiem, no kuriem viņa ir ietekmējusies. «Mana ģimene jau vairāk nekā 20 gadus ir veselīgā dzīvesveida meklējumos. Esmu pati izgājusi cauri visam. Esmu bijusi vegāne, veģetāriete un svaigēdāja,» stāsta S. Turauska.

«Sāpīgais punkts» S. Turauskai ir sulu pudeles, jo tieši tāda dizaina pudeles, kā īpašniece vēlas, Latvijā nav iespējams iegūt, tāpēc tās tiek vestas no Lielbritānijas.

«Nākotnes plāni ir piesardzīgi, jo Latvijā ar biznesa veidošanu ir, kā ir, īsti neviens pretī nenāk. Ja Tu spēj to visu uzturēt, tad Tu esi malacis. Taču uzskatu, ka Latvijā nav konkurences sulu tirgū,» stāsta S. Turauska.

«Mūsdienās, ja ir vēlme kaut ko darīt un kaut ko sasniegt, ir tikai jāstrādā un jādomā. Visa pasaule ir atvērta, nav tā, kā kādreiz, ka tas bija ļoti grūti,» akcentē S. Turauska.

«Dabas Laboratorijas» telpās tiek rīkoti arī pasākumi gan bērniem, gan pieaugušajiem, kuros tiek pastāstīts par veselīgu dzīvesveidu un arī bērni var iesaistīties sulu gatavošanas procesā.

Izejvielas lielākoties S. Turauska iepērk no Latvijas zemniekiem, taču daļa tiek iepirkta arī lielveikalos. «Ņemt produktus no lielveikaliem ieteica Pārtikas un veterinārais dienests. Es uzskatu, ka PVD ļoti labi veic savu darbu, jo viņi vairs nav nosodošā institūcija, bet izglītojošā un skaidrojošā, ir pretimnākoši uzņēmējiem,» atzīst S. Turauska.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2018. gada 13. aprīlis plkst. 16:01

Siguldas Jaunās pils pārbūvi un restaurāciju par 3,95 miljoniem bez pievienotās vērtības...

2018. gada 05. aprīlis plkst. 13:14

Kinoteātris «Lora» tirdzniecības centrā «Šokolāde» Siguldā tika atklāts 2009.gadā un šobrīd...

2018. gada 04. aprīlis plkst. 10:19

Siguldas kinoteātris «Lora» plāno atvērt filiāli arī Rīgā, Čiekurkalna – Mežaparka teritorijā,...

2018. gada 22. marts plkst. 9:03

«Atrakcijas ir pastāvīgs, dzīvotspējīgs un peļņu nesošs bizness, kas sevi ir pierādījis...

2018. gada 27. janvāris plkst. 9:29

Sestdien Siguldas pilsdrupās norisinājās otrais ziemas garšu festivāls, kurā dažādus gardumus galdā cēla astoņi ēdinātāji.

Nepalaid garām

«Dažreiz vajadzīga cita perspektīva, kā uz lietām paskatīties,» par savu nesen gūto pieredzi...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

Izdevniecība Dienas bizness ar 12.novembri izdod iknedēļas biznesa žurnālu, kas aizstās laikrakstu...

«Man šķiet, ka šobrīd Baltija ir pats caurspīdīgākais finanšu tirgus dalībnieks visā...

Savu eko māju no salmu paneļiem Raiskuma pagastā būvē arī latviešu modele...

100 straujāk augošie uzņēmumi Latvijā pagājušajā gadā apgrozījuši 335,92 milj. eiro, un...

No šīs sadaļas
2018. gada 12. jūnijs plkst. 12:44

Māsas Anete Isajeva un Diāna Meiere pirms četriem gadiem ar nelielu finansējumu...

2018. gada 12. jūnijs plkst. 8:00

Fotogrāfijas ir vērts saglabāt taustāmā veidā, jo tā ir vēsture, kas dod...

2018. gada 11. jūnijs plkst. 11:31

Tuvāko divu gadu mērķis ir atvērt vēl vienu kebabnīcu, šoreiz - tuvāk...

2018. gada 11. jūnijs plkst. 7:35

Pēc septiņpadsmit friziera profesijā nostrādātiem gadiem Jānis Raubens piepilda sapni un atver...

2018. gada 06. jūnijs plkst. 18:03

Ja jums liekas, ka ir labi, tad, iespējams, tā arī ir, bet...

2018. gada 05. jūnijs plkst. 7:40

Klavierskolotāja radījusi mācību līdzekļus ar spēles elementiem, lai atvieglotu mūzikas apgūšanu...

2018. gada 04. jūnijs plkst. 7:25

Blondais grēks, Dūrainis, Sazobe un Aklais randiņš – šie ir tikai daži...

2018. gada 31. maijs plkst. 9:09

Par grantu programmas «Atspēriens» šīs sezonas uzvarētājiem, kas grantos saņems līdz 12...

2018. gada 31. maijs plkst. 8:07

Divos gados fiksācijas līdzekļu drukāšanas uzņēmums SIA CastPrint cer palīdzēt ārstēt 20%...

2018. gada 30. maijs plkst. 12:59

Veiksmīgākie Etsy mini akseleratora dalībnieki mēnesī ietirgo no 1830 līdz 2747 eiro,...