Uzņēmēji izvairīgi prognozēs par nākamo Valsts prezidentu

2011. gada 24. maijs plkst. 13:38
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Aptaujātie uzņēmēji un asociāciju pārstāvji ir izvairīgi un piesardzīgi savās prognozēs par to, kurš tad no diviem zināmajiem Valsts prezidenta amata kandidātiem būtu piemērotākais šim amatam.

Jāatgādina, ka pašreizējam Valsts prezidentam Valdim Zatleram tagad ir oficiāls konkurents cīņā par amatu. Jūnija sākumā, lemjot par prezidenta ievēlēšanu, Saeimas deputātiem būs jāizšķiras starp V. Zatleru un Saeimas deputātu Andri Bērziņu (ZZS), kurš patlaban vada Saeimas Tautsaimniecības komisiju.

Principā jau neviens, bet ja tomēr jāvērtē, tad gan vienam, gan otram kandidātam ir savi plusi un mīnusi, DB norādīja nerūsējošo tērauda cauruļu ražotāja SIA Rigamet pārstāvis Zigurds Beinerts. Ja nāktu jauns Prezidents, tad būtu interesanti redzēt, kas mainītos, ja mainītos. Savukārt pašreizējais Valsts prezidents jau esot iestrādājies.

Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas valdes loceklis Armands Krūze savos izteikumos ir lakonisks. Viņš norāda, ka, skatoties no uzņēmēju viedokļa, viņiem patīk strādāt ar zināmiem partneriem. Tuvākus paskaidrojumus viņš gan nevēlējās sniegt.

Savukārt Latvijas tirgotāju asociācijas vadītājs Henrijs Danusevičs ir nedaudz konkrētāks. Viņš atzīmē, ka 85% asociācijas biedru iepriekš atbalstījuši pašreizējo Prezidentu Valdi Zatleru. Patlaban H.Danusevičs gan nevar pateikt vai biedru viedoklis ir mainījies vai nē, tomēr viņš uzsvēra, ka tirgotāji vēlas stabilitāti un pamatotību.

Runājot par piemērotāko kandidātu Valsts prezidenta amatam, politologs Aigars Freimanis atzīmē, ka mediji nedaudz pārvērtē prezidenta lomu, jo viņa pilnvaru loks ir samērā mazs. Kandidāta A.Bērziņa priekšrocība esot tā, ka viņš ir zinošāks finanšu un ekonomikas jautājumos. Tas izrietot no viņa pieredzes. Bet ko tas dod, ja pilnvaru loks ir salīdzinoši mazs.

Savukārt kā V.Zatlera priekšrocību varot minēt pieredzi, kas uzkrāta četru gadu laikā pildot Valsts prezidenta amata pienākumus. To, vai Valsts prezidents tiks ievēlēts jau pirmajā kārtā, skaidrība ir ļoti nenoteikta. A.Freimanis piebilst, ka tas, kas notiek kuluāros, nav zināms, noteikti tur viss «vārās» un iznākums būs zināms tikai pēc nedēļas.

Jāpiebilst, ka 80.gadu beigās prezidenta amata kandidāts A.Bērziņš tika ievēlēts Valmieras rajona tautas deputātu padomē un kļuva par tās izpildkomitejas priekšsēdētāju, bet vēlāk – par Augstākās padomes deputātu. Parlamentā A. Bērziņa darbs bija saistīts ar bankām. Tolaik viņam esot piedāvāts vadīt centrālo Latvijas Banku, no kā viņš atteicies. A.Bēziņš bijis arī Latvijas banku privatizācijas komisijas izpilddirektors. Savukārt līdz 2003.gadam viņš vadīja Unibanku, bijis arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents un Latvenergo padomes priekšsēdētājs.

A.Bērziņu 10. Saeimā ievēlēja no Vidzemes apgabala, un viņš patlaban vada Saeimas Tautsaimniecības komisiju.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām