Uzņēmēji: Ronim nav pieredzes un var būt grūtības ar lēmumu pieņemšanu

2011. gada 21. oktobris plkst. 16:16
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Satiksmes ministra amata kandidātam Aivim Ronim trūkst pieredzes, kā arī būs grūti pieņemt nozīmīgus lēmumus, jo izpaliks partijas atbalsts, uzskata Db.lv aptaujātie uzņēmēji, vienlaikus uzsverot, ka viņiem nav pietiekoši daudz informācijas par topošo ministru.

Lidostas Rīga valdes priekšsēdētājs Arnis Luhse Db.lv norādīja, ka nepazīst Aivi Roni un tāpēc esot grūti spriest par viņa piemērotību Satiksmes ministrijas vadītāja amatam. Tas, ka A. Ronis ir bezpartejisks kandidāts nozīmēs, ka viņam būs grūtāk īstenot savus lēmumus, jo viņu neatbalsta lielāks spēks, ar savām domām dalījās A. Luhse.

No jaunā ministra A. Luhse sagaida tādu politiku, kas attīstītu lidostas darbību, jo Rīgas lidostai būtu jākļūst par Eirāzijas mēroga lidostu.

Savukārt ceļu būvniecības uzņēmuma SIA Šlokenbeka valdes priekšsēdētājs Māris Paiders savu vērtējumu par A. Roni salīdzināja ar to, kā Beatles mūziķis Džons Lenons atbildējis uz jautājumu - kā viņš vērtē grupu The Rolling Stones – nekā.

Uzņēmējs neesot dzirdējis nevienu satiksmes ministra kandidāta izteikumu un tāpēc viņam esot grūti spriest par A. Roni kā iespējamu ministru. Uzņēmējs arī pieļāva, ka A. Ronim varētu nebūt nepieciešamās pieredzes, lai ieņemtu šo amatu.

A. Ronim nevajadzētu uzņemties Satiksmes ministrijas vadību, jo tādējādi viņš «sasmērēs biogrāfiju», uzsvēra M. Paiders. Uzņēmējs atzina, ka varētu arī maldīties un A. Ronis tomēr būs sekmīgs ministrs, taču norādīja, ka ministrijas nākotni «redz miglaini».

Arī Autopārvadātāju asociācijas «Latvijas Auto» ģenerālsekretārs Pāvels Groševs sarunā ar Db.lv norādīja, ka nepazīstot Aivi Roni un tāpēc nevarot izteikties par viņa piemērotību amatam.

P. Groševs atzina, ka nākotnē ministrijas politikai jābūt vērstai uz loģistikas attīstīšanu, jāpievērš uzmanība ceļiem, jāuzlabo likumdošana, to var paveikt ja ministrs izveidos spēcīgu profesionāļu komandu.

Kā vēstīts, premjera amatam nominētais Valdis Dombrovskis iesniedzis Valsts prezidentam vērtēšani jaunās valdības ministru amatu kandidātus.  Trešajā Dombrovska valdībā ekonomikas ministriju paredzēts uzticēt D. Pavļutam, finanšu ministriju atkārtoti Andrim Vilkam, Satiksmes ministriju Aivim Ronim, bet tieslietu ministriju – Gaidim Bērziņam vai arī Jānim Bordānam.

Dalies ar šo rakstu