Uzņēmēji vēlas kļūt taupīgāki

2018. gada 01. marts plkst. 13:35
Dalies ar šo rakstu

Aptuveni puse no Altum uzrunātajiem uzņēmējiem ir apsvēruši iespēju veikt enerģijas taupības pasākumus, Dienas Bizness organizētajā forumā Enerģētikas nozare pārmaiņu un izaicinājumu priekšā atklāja finanšu institūcijas Altum valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.

Viņš norādīja, ka enerģija ir viens no lielākajiem uzņēmumu izmaksu posteņiem, tomēr pašiem uzņēmējiem bieži trūkst laika, kompetences, kā arī informācijas par pieejamajiem finanšu instrumentiem energoefektivitātes pasākumu īstenošanai. Altum veiktā aptauja liecina, ka 91% no tiem uzņēmumiem, kuri veikuši energoefektivitātes pasākumus, tos finansējuši no saviem līdzekļiem, tāpēc R.Bērziņš atgādināja, ka uzņēmumiem un ESKO kompānijām šādu mērķu īstenošanai pieejams arī Altum aizdevums. «Ar šo atbalsta programmu vēlamies parādīt, ka uzņēmējiem nav nepieciešams ieguldīt savus līdzekļus, lai veicinātu energoefektivitāti,» pauda R.Bērziņš.

Kā iepriekš ziņots, programmas ietvaros uzņēmumi var saņemt līdz 0,5 miljoniem eiro, bet ESKO kompānijas - līdz 2,85 miljoniem eiro. Aprēķināts, ka veicot investīcijas modernākās iekārtās, uzņēmumi var panākt tiešām būtisku enerģijas ietaupījumu. Rezultātā uzņēmumi aizdevumu var atmaksāt no energoietaupījuma, tāpat aizdevumam nav nepieciešams papildu nodrošinājums.