Ekonomika

Uzņēmējiem līdz 15. jūnijam jānoslēdz jauns dabasgāzes tirdzniecības līgums

Žanete Hāka, 28.03.2017

Foto: Edijs Pālens/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šā gada 3. aprīlī dabasgāzes tirgus Latvijā tiek atvērts brīvai konkurencei, atgādina Ekonomikas ministrija.

Līdz ar to šā gada 3. aprīlī par aktīviem tirgus dalībniekiem kļūs komersanti un citas juridiskās personas, kurām līdz šā gada 15. jūnijam jāizvēlas dabasgāzes tirgotājs un sev piemērotākais piedāvājums, un jānoslēdz jauns dabasgāzes tirdzniecības līgums.

Ja komersants nenoslēgs jaunu līgumu, līdz šā gada 1. jūlijam dabasgāzi tam piegādās esošais tirgotājs, bet pēc 1. jūlija tas saņems dabasgāzi pēdējās garantētās piegādes ietvaros par Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulatora) apstiprinātu cenu plus 20%.

Tādēļ EM aicina uzņēmējus sekot līdzi norisēm tirgū un līdz šā gada 15. jūnijam izvēlēties savu tirgotāju un izdevīgāko piedāvājumu.

Šobrīd gatavību sākt aktīvu darbību dabasgāzes tirgū pauduši 15 komersanti, ar kuriem var iepazīties Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas publicētajā tirgotāju reģistrā.

Par tirgotāju piedāvājumiem ir iespējams uzzināt:

- vēršoties pie konkrētā tirgotāja;

- tirgotāja publicētajā informācijā tā tīmekļa vietnē;

- tirgotāja individuāli izplatītajā informācijā katram dabasgāzes lietotājam.

Mājsaimniecības lietotājiem paredzēta pakāpeniska tirgus atvēršana – t.i., arī pēc 2017. gada 3. aprīļa tie mājsaimniecības lietotāji, kuri nevēlēsies mainīt tirgotāju, turpinās saņemt dabasgāzi no esošā tirgotāja par regulatora noteiktu (regulētu) cenu, tādējādi kļūstot par saistītajiem lietotājiem. Šādā gadījumā pienākums piegādāt dabasgāzi saistītajiem lietotājiem par regulētu cenu ir noteikts publiskajam tirgotājam, kas līdz 2019. gadam būs AS Latvijas Gāze.

Komentāri

Pievienot komentāru