Uzņēmējs: Bārdu mode nepāries 

Bārddzinis un frizieris Edgars Voskoboiņikovs un uzņēmējs Elgars Roga vīriešu frizētavā «Windcut Barber Shop» Liepājā saimnieko kopš vasaras sākuma.

Dienas Bizness, 06.12.2017
1/2

Elgars Roga

Foto: Dainis Ģelzis, Kursas Laiks

«Ne es pats griežu, ne frizēju. Mans darbs ir domāt par uzņēmuma attīstību, raudzīties, lai viss ir un klientiem ir labi. Savukārt Edgars ir meistars, savas lietas pratējs. Šobrīd viņš Liepājas Valsts tehnikumā māca jaunos frizierus. Gan skūšanu, gan bārdas korekciju, gan matu griezumus,» reģionālajam laikrakstam Kursas Laiks stāsta E. Roga.

Katram klientam frizētavā ir paredzēts laiks, tādēļ arī cena ir standarta, nevis no...līdz... «Tas nenozīmē, ka neatlaižam lētāk, ja darām mazāk, bet cena šajā frizētavā netiek mērīta pēc nogriezto matu daudzuma. Maksas par frizūru vai bārdas korekciju patiesais mērs ir kopā pavadītais laiks un panāktais rezultāts,» saka E. Roga.

Jautāts, kādēļ vīriešiem vajadzīga atsevišķa frizētava, uzņēmējs norāda, ka citādi nevar. «Parastajās frizētavās jau tradicionāli pelna no klientiem-sievietēm. Vīriešu frizūras top ātri. 20–30 minūtes, un esi brīvs. Meistars paņem piecus vai desmit eiro un gaida, kad nāks sieviete krāsot, balināt, veidot un varēs nopelnīt. Tādēļ arī parastajās frizētavās meistariem nav īpašas motivācijas papildus mācīties vīriešu matu griezumus, jo tā nav peļņa,» paskaidro frizētavas pārzinis.

«Nereti man ir jautājuši: ko darīsi, kad bārdu mode pāries? Tā nepāries – bārda vīriešiem vienmēr ir augusi. Gluds skuvums pie bārddziņa ir pavisam kas cits nekā mājās ar skuvekli,» piebilst uzņēmējs.

Uzņēmējam arī pašam ir kupla bārda, un viņš norāda, ka katram vīram bārda ir «viņa templis un individualitāte».