Uzņēmējs: gaidāma pastiprināta viltotu eiro parādīšanās naudas apritē 

Šodienas valdības lēmums atbalstīt eiro ieviešanas likumprojektu ir sen gaidīts, jo līdz šim uzņēmumiem tā arī nekļuva skaidrs, vai eiro kā valūta vispār tiks ieviesta Latvijā un kādi nosacījumi būs jāpieņem tās ieviešanā, piemēram, pārejas periods.

Jānis Riekstiņš, A/S VIRŠI-A valdes priekšsēdētājs, 06.11.2012

Šobrīd valdība ir skaidri pateikusi, ka mērķa datums ir 2014.gada 1.janvāris, savukārt pārejas periods, kad preces cena jānorāda abās valūtās, sāksies trīs mēnešus pirms eiro ieviešanas, bet norēķinu veikšana abās valūtās divas nedēļas pēc oficiālā valūtas pārejas datuma. Tas nozīmē, ka šobrīd uzņēmumiem ir kļuvuši skaidrāki spēles noteikumi un tie var uzsākt iekšējos pielāgošanās procesus.

VIRŠI-A daļa norēķinu, kas ir ar starptautiskajiem partneriem, jau šobrīd tiek veikta eiro. Tādēļ kā būtiskāko ieguvumu mēs varam minēt, ka starpvalstu maksājumi kļūs tikpat lēti kā iekšzemes, vieglāk būs darboties starptautiskā vidē, jo finanšu tirgi būs integrēti, tiks vienkāršota grāmatvedības uzskaite, samazināsies bankas pārskaitījumu izmaksas un nebūs jāmaksā starpniecības maksa bankām par valūtu savstarpējo konvertāciju.

Tajā pašā laikā valūtas pāreja nozīmēs papildu investīcijas tehnoloģiju pielāgošanā, lai izpildītu valdības noteiktā pārejas perioda prasības.

Kā būtiskākais risks, ar ko varētu būt jāsaskaras, ieviešot jaunu valūtu, ir pastiprināta viltotu eiro parādīšanās naudas apritē, ņemot vērā, ka daudziem iedzīvotājiem šī valūta ir jauna pieredze un tie nespēj atšķirt viltojumus. Tas nozīmēs no mūsu puses darbinieku apmācības.

Jaunākais izdevums