Uzņēmējs: Ķīna vairs nav ražotāju paradīze

2012. gada 06. septembris plkst. 9:33
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

«Ķīnas preces noiet no skatuves, jo daudzi pircēji Eiropā secinājuši, ka labāk maksāt par pirkumu vairāk, lai tikai prece būtu kvalitatīva un piegādāta laikā, nevis pirkt pēc iespējas lētāk, upurējot kvalitāti. Turklāt Ķīnas precēm pieaug ražošanas izmaksas,» intervijā laikrakstam Diena stāstījis mēbeļu ražotājuzņēmuma Pinus GB īpašnieks Aivars Einauss.

«Ne tikai mēbeļu ražošanā, bet arī citās jomās vēl pirms neilga laika dominēja tendence pārcelt ražošanu uz Ķīnu, bet tagad arī tur cenas kāpj, ir pieauguši transporta izdevumi, turklāt Austrumķīnā ievērojami cēlušās algas. Ražotāji cenšas pārcelt rūpnīcas uz nomaļākiem Ķīnas reģioniem, bet tur sastopas ar mūžīgajām šai valstij raksturīgajām grūtībām - piegādes un kvalitātes problēmām,» skaidrojis uzņēmējs.

«Uzņēmēji, strādājot Ķīnā, secinājuši, ja ražotnē nav cilvēku, kuru pienākums ir kontrolēt kvalitāti, var sastapties ar nopietnu kvalitātes trūkumu. Turklāt lēni norit darījumi - no brīža, kad pieņem lēmumu, gandrīz uz pusgadu jāiesaldē nauda, un tikai tad jūtama virzība,» sacījis A Einauss.

Vaicāts par situāciju Latvijā, vai izjūt asu mēbeļu ražotāju konkurenci, viņš atbildējis: «Mums Latvijā vispār nav konkurences! Dānijā redzēju, ka 20 reiz 20 kilometru lielā teritorijā atrodas 40 mēbeļu fabriku. Lūk, tā ir konkurence!»

«Par sadarbību ar valsts institūcijām varu teikt - ja grib kritizēt, iemeslus vienmēr var atrast, bet labāk slikts miers nekā labs karš. Pozitīvi ir tas, ka pēdējā laikā pie varas esošās personas sapratušas, ka ideja, kas bija virzīta uz to, ka Latvija vairs neko neražos, tikai nodrošinās tranzītu un būs banku paradīze, tomēr nav ideālais mērķis, uz ko mūsu valstij tiekties. Priecājos, ka no šīs idejas esam atteikušies! Ja mēs paraugāmies, piemēram, uz Šveici - tur vienmēr valsts ir aizstāvējusi tieši ražotājus. Arī Vācijā un citās Eiropas valstīs, kur ļoti rūpējas par savas valsts konkurētspējas uzturēšanu un attīstīšanu. Pie mums ilgu laiku rūpējās tikai par to, lai ātrāk izpildītu visas Eiropas Savienības direktīvas, pat nevērtējot gala rezultātu,» laikrakstam Diena stāstījis mēbeļu ražotājs.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām