Uzņēmējs: Lauksaimniecības atkarība no ES fondiem sarežģī tehnikas izplatītāju darbības plānošanu

2016. gada 10. jūnijs plkst. 11:31
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Lauksaimniecības nozares atkarība no Eiropas Savienības (ES) fondiem sarežģī nozarei nepieciešamās tehnikas izplatītāju darbības plānošanu, intervijā atzina mežizstrādes, būvtehnikas, lauksaimniecības un industriālās tehnikas tirgotāja Intrac Latvija valdes loceklis Andris Bružs.

Kopumā ir jūtams, kurā gadā lauksaimniecības nozarē fondi ir pieejami vairāk, bet kurā mazāk, skaidro Bružs.

«Tādā ziņā šī joma ir ļoti problemātiska, jo, raugoties no biznesa perspektīvas, atkarība no fondiem sarežģī mūsu biznesa darbības plānošanu. Piemēram, kāds tehnikas izplatītājs, plānojot nākamo gadu, ir iepircis kādu noteiktu tehnikas apjomu, taču, ja gadās, ka fondu līdzekļi lauksaimniecībā ir beigušies, bet visa tehnika vēl nav pārdota, izplatītājam jāsāk domāt, kā atbrīvoties no tā, kas vēl nav pārdots,» atzīmē Bružs.

Viņš norāda, ka lauksaimniecības nozarē tehniku pārsvarā pērk tie, kas var saņemt fondu naudu, nevis tie, kam to patiešām vajadzētu. Līdz ar to šāds faktors kaut kādā ziņā sašķoba ekonomiku. Ja nebūtu pieejami fondi, jaunā lauksaimniecības tehnika noteikti tiktu pirkta krietni mazākā apmērā. Piemēram, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, Latvijā jaunās tehnikas īpatsvars kopējā pārdošanas apjomā ir krietni lielāks, kas ir pateicoties fondu līdzekļiem.

Tāpēc Bružs uzskata, ka ziņa par ES fondu līdzekļu beigšanos 2020.gadā ir vērtējama pozitīvi, jo tad biznesu sakārtos tirgus.

«Šķiet, ka tas pat varētu būt labāk, jo tirgus jau visu sakārtos tāpat. "Intrac Latvija" un citi segmenta spēlētāji, visticamāk, tādā gadījumā tirgotu mazāk jaunu tehniku, vairāk lietotu tehniku, kā arī palielinātu servisa apjomus esošajai tehnikai,» skaidro uzņēmējs.

Kā liecina Firmas.lv informācija, Intrac Latvija pērn apgrozīja 19,19 miljonus eiro, kas ir gandrīz tikpat, cik 2014.gadā, kad uzņēmums apgrozīja 19,2 miljonus eiro. Pērn uzņēmums nopelnīja 432 629 eiro, kas ir par 19% mazāk nekā 2014.gadā, kad peļņa bija 534 717 eiro.

SIA Intrac Latvija dibināta 1994.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 627 950 eiro. Intrac Latvija ir Zviedrijas kompānijas Intrac Group AB meitasuzņēmums Latvijā.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds