Uzņēmējs: Prasība interneta pakalpojumu sniedzējiem bloķēt Latvijā nelicencētus azartspēļu organizētājus neaizsargās patērētāju intereses 

Grozījumi Elektronisko sakaru likumā, kas liek interneta pakalpojumu sniedzējiem bloķēt Latvijā nelicencētus azartspēļu organizētājus, tikai veicinās negodīgu komercpraksi un neaizsargās patērētāju intereses, uzskata interneta un e-pasta pakalpojumu uzņēmuma Inbokss pārdošanas vadītājs Andis Kulinskis.

Žanete Hāka, 2014. gada 29. aprīlis plkst. 16:08

Elektronisko sakaru likuma normas, kurām būtu jāstājas spēkā šā gada 1.jūnijā līdz ar Ministru kabineta (MK) saistošo noteikumu apstiprināšanu, radīs būtiskus finansiālus zaudējumus gan vairāk nekā 400 Latvijā reģistrētajiem elektronisko sakaru komersantiem, gan valsts budžetam, norāda uzņēmējs.

«Latvijā elektronisko sakaru komersanti maksās vairākus miljonus eiro, lai ieviestu šauras grupas interesēs izstrādātas likuma prasības. Tikmēr ārvalstīs reģistrēti mediji, piemēram, Facebook un Google, turpinās īstenot negodīgu komercpraksi un pelnīt, rīkojoties pretēji Latvijas likumam un reklamējot azartspēles. Ierobežojumiem vajadzētu attiekties uz visiem, ja Latvijas kontrolējošās iestādes to nevar nodrošināt, tad nozīmē, ka ir jādomā par citāda veida risinājumiem,» uzskata A. Kulinskis.

Eksperts norāda, ka šāda veida negodīga komercprakse var attiekties faktiski uz jebkuru jomu, produktu vai pakalpojumu, ko Latvijā reklamēt ir aizliegts. Tāpat sensitīva joma, kas faktiski no Latvijas kontrolējošo iestāžu puses netiek uzraudzīta, ir politiskā reklāma sociālajos un citos ārvalstīs reģistrētos interneta medijos.

«Digitālā joma ir ļoti strauji augoša un vienlaikus internets ir vide, kuru kontrolēt mākslīgiem līdzekļiem teju nav iespējams. Piemēram, esmu pārliecināts, ka sociālajos medijos varam atrast virkni ar politiskajām reklāmām, taču vai Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs to uzrauga? Vai sociālie tīkli iesniedz KNAB savas cenas kā citi Latvijas mediji? Vai šīs aktivitātes, it sevišķi video satura publiskošana, tiek ierēķināta kampaņas izmaksās?» jautā Kulinskis.

SIA Inbokss pārstāvis piebilst, ka uzņēmums vairākkārtīgi ir vērsies Patērētāju tiesību aizsardzības centrā par ārvalstīs reģistrēto interneta mediju īstenoto negodīgo komercpraksi.

Viņaprāt, situācijā par azartspēlēm vispirms ir jāizglīto sabiedrība par saistītajiem riskiem, it sevišķi jaunieši, otrkārt, līdzīgi kā reklamējot naudas aizdevumus, cigaretes vai alkoholu, reklāmā ir jāiekļauj brīdinošs sauklis, treškārt, noteiktos laikos un ar ierobežojumiem jāpieļauj reklāmas arī Latvijas medijos, piemēram, televīzijā pēc plkst.23, bet internetā ar ierobežojumu tikai pilngadīgām personām.

«Šī būs motivācija starptautiskiem zīmoliem licencēties Latvijā, un valsts iegūs trīskārši – licenču maksas ieņēmumus, pievienotās vērtības nodokli un uzņēmuma peļņas nodokli. Šādi virkne elektronisko sakaru komersantu varētu kompensēt likuma normu izpildei paredzētos izdevumus un būtu novērsta pašreizējā situācija, kad Google un Facebook dzīvo mansardā, bet Latvijas mediji – pagrabā,» norāda Kulinskis. 

Saeimas pieņemtie grozījumi Elektronisko sakaru likumā paredz regulējumu azartspēlēm interneta vidē, lai no tām panāktu nodokļa iekasēšanu. Likums nosaka, ka Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijai ir tiesības ierobežot piekļuvi un bloķēt Latvijā nelicencēta interaktīvo azartspēļu organizētāja interneta mājaslapu. Otrs būtiskākais apkarojošais pasākums, kuru šobrīd skata Saeimā, dotu IUAI tiesības izdot rīkojumus kredītiestādēm un citām maksājumu iestādēm neveikt maksājumus uz nelicencētu azartspēļu organizētāju norēķinu kontiem jebšu bloķēt maksājumus.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

Rosīgu, komunikablu un smaidīgu – tādu pašmāju zīmolu veikala M50 īpašnieci Elīnu...

Anda Šmitmane ēdināšanas biznesā Tukumā darbojas jau 20 gadus. Viņa atzīst, ka...

Mazumtirdzniecības tīkls Rimi pirmdien prezentēja pirmo veikalu Latvijā ar pašapkalpošanās skeneriem....

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis elektrisko skrejriteņu vandālisma gadījumu skaits, stāsta koplietošanas...

Vai bērnam ir jābūt algas grāmatiņā, lai saņemtu IIN atvieglojumus jeb -...

No šīs sadaļas
2014. gada 29. aprīlis plkst. 15:51

Šodien, 29.aprīlī, uzņēmumi Baltcom un TV3 Latvia parakstījuši jaunu līgumu, kas...

2014. gada 29. aprīlis plkst. 14:17

«SIA Maxima Latvija nav tirdzniecības centra Rīgā, Biķernieku ielā 121, attīstītājs vai...

2014. gada 29. aprīlis plkst. 13:25

Uzņēmējs, SIA Pica serviss līdzīpašnieks Aloizs Norkus tiek turēts aizdomās...

2014. gada 29. aprīlis plkst. 12:05

Topošajā Maxima XX lielveikalā Biķernieku iela 121 tērauda nesošo konstrukciju savienojumu...

2014. gada 29. aprīlis plkst. 11:11

Pirmo 37 tūkstošu uzņēmumu, kuri iesnieguši savus pārskatus par saimniecisko darbību...

2014. gada 29. aprīlis plkst. 10:41

Gulbenes tūristu vilcieniņš 1.maijā atklās sezonu, piedāvājot doties 9 kilometrus garā...

2014. gada 29. aprīlis plkst. 9:52

Vēstis par Krievijas tūristu skaita sarukumu ir absolūti nepatiesas un iepriekš izskanējušās...

2014. gada 28. aprīlis plkst. 19:35

Volkswagen markas automašīnu tirgotāja SIA Moller Auto Krasta apgrozījums pagājušajā...

2014. gada 28. aprīlis plkst. 17:33

Ministru kabineta komiteja pirmdien nolēma virzīt izskatīšanai valdībā grozījumus likumā...

2014. gada 28. aprīlis plkst. 15:30

Latvijas mazumtirdzniecības tirgus patlaban ir piesātināts, un tas nozīmē, ka 2014. gadā...