Uzņēmējs Soifers pārdevis zemes gabalu Jūrmalā par 3,6 miljoniem latu

2011. gada 29. jūlijs plkst. 19:46
Autors: NOZARE.LV
Dalies ar šo rakstu

Mediju biznesā iesaistītais uzņēmējs Mihails Soifers pārdevis zemes gabalu Jūrmalā par 3,6 miljoniem latu, šodien preses konferencē informēja Saeimas deputāts Ainārs Šlesers (LPP/LC).

«Šim zemes gabalam jau ir izstrādāts attīstības projekts, taču Soiferam nebija iespēju investēt. Konkursa Jaunais vilnis laikā Soiferam izdevās atrast investorus, un darījums ir noticis. Tas tikai vēlreiz apstiprina Jaunā viļņa nozīmi arī Latvijas ekonomikai,» uzsvēra Šlesers.

Viņš skaidroja, ka valsts tiešais ieguvums būs vairāk nekā 700 000 eiro (vairāk nekā 490 000 latu), ko Soifers par šo darījumu samaksās nodokļos.

«Otrkārt, uz šī zemes gabala tiks realizēts nekustamo īpašumu projekts, kurā tiks ieguldīti pieci līdz desmit miljoni eiro (3,5 līdz septiņi miljoni latu). Arī tas nozīmēs nodokļus, darbavietas būvniekiem. Un tas nebūs vienīgais objekts, investorus ir atraduši arī citi īpašumi,» sacīja Šlesers.

Jūlija vidū Latvijā nodibināts jauns uzņēmums SIA Dzintaru 36 ar 1,7 miljonu latu pamatkapitālu, kas pilnībā pieder Luksemburgā reģistrētai ārzonas firmai, par vairāk nekā 3,6 miljoniem latu iegādājies no Soifera zemesgabalu Jūrmalā, Dzintaru prospektā, uz kura, visticamāk, iecerēts attīstīt nekustamā īpašuma projektu, informē Delfi.lv.

Uzņēmums pieder Luksemburgas firmai Project Spring S.A., un tā valdē un padomē darbojas Krievijas multimiljonārs Aleksandrs Leivimans un viņa ģimene kopā ar Latvijas nekustamo īpašumu mākleriem Natalju un Ivaru Rudzīti, liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas Lursoft dati.

Luksemburgas Komercreģistrs liecina, ka Project Spring S.A., kuram pieder SIA Dzintaru 36 1757 akcijas 1 757 000 latu vērtībā, iekļauts šīs valsts uzņēmumu reģistrā šā gada 28.jūnijā, ziņo Delfi.lv.

Pārstāvēt Luksemburgas uzņēmumu Latvijas SIA dibināšanā pilnvarota bija Jeļena Žimaļina, kas darbojas vairāku uzņēmumu valdēs, arī Nataļjai Rudzītei daļēji piederošajā SIA Dzintaru 34.

Ar Rudzīšiem saistīti vairāki uzņēmumi, kuru nosaukumi ir identiski to īstenoto nekustamo īpašumu projektu adresēm, galvenokārt Jūrmalā, piemēram, Dzintaru 28, Kuldīgas 9 vai Bulduru 146.

Kā liecina zemesgrāmatas informācija, SIA Dzintaru 36 no Soifera 6634 kvadrātmetrus lielo zemesgabalu Dzintaru prospektā iegādājusies par 3 654 580 latu saskaņā ar šī gada 15.jūlija pirkšanas-pārdošanas līgumu.

Pēc Nozare.lv aprēķiniem, šajā darījumā viens kvadrātmetrs zemes pārdots par 550,88 latiem. Nekustamo īpašumu kompānijas Latio vadītājs Edgars Šīns, lūgts novērtēt šo cenu, sacīja, ka «šī cena negriež ausīs».

«Šajā rajonā vēlamā kvadrātmetra cena, ko sagaida zemes īpašnieki ir aptuveni 1000 eiro (700 lati). Savukārt pircēji, vēl joprojām atceroties krīzi, izsaka piedāvājumus no 300 līdz 500 eiro (no 210 līdz 350 latiem) par kvadrātmetru. Acīmredzot, šajā gadījumā pircējs un pārdevējs ir vienojušies par tādu kā viduscenu starp prasīto un solīto,» sacīja Šīns.

Delfi.lv ziņo, ka bijušais izdevniecības nama Petits mārketinga direktors un laikraksta Ventas Balss oficiālais īpašnieks Soifers īpašumus Dzintaru prospektā 36, 38 un 40 sāka iegādāties šīs tūkstošgades sākumā. Divus mazākos zemesgabalus (Dzintaru 38 un 40) viņš nopirka 2001.gada rudenī no Germana Levina, samaksājot par tiem aptuveni 44 tūkstošus un 37 tūkstošus latu. Savukārt lielāko zemesgabalu Soifers 2003.gada augustā par 113 tūkstošiem latu nopirka no Miriamas Tamāras Kleiner-Bollag.

2008.gada pavasarī Jūrmalas pilsētas dome pēc Soifera priekšlikuma apstiprināja zemesgabalu apvienošanas projektu, nosakot, ka zemesgabala Dzintaru prospektā 36 lietošanas mērķis ir trīs, četru un piecu stāvu daudzdzīvokļu māju apbūve.

Portāls raksta, ka SIA Dzintaru 36 «Krievijas gala» vadībā ir uzņēmuma padomes priekšsēdētājs, 1949.gadā dzimušais Aleksandrs Leivimans. Padomes priekšsēdētāja vietnieks ir viņa dēls, 1976.gadā dzimušais Vladimirs Leivimans, bet viena no valdes loceklēm - 1979.gadā dzimusī Marija Leivimana.

Leivimans vecākais ir viens no 1993.gadā dibinātās daudznozaru korporācijas AFK Sistema (Akciju-finanšu korporācija Sistēma) radītājiem, liecina kompānijas mājaslapa. Šobrīd Leivimanam pieder 2,65% kompānijas akciju, bet agrāk viņam piederēja 4,8%. Žurnāla Finans Krievijas miljardieru reitingā Leivimans šogad ar 0,45 miljardiem ASV dolāru (apmēram 220 miljoniem latu) ir 233.vietā, nokrizdams par 33.vietām, salīdzinot ar 2010.gadu.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām