Finanses

Uzņēmējus informēs par dažāda veida finansējuma pieejamību

Žanete Hāka, 19.04.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai informētu uzņēmējus par dažādu finansējuma veidu pieejamību biznesa projektu attīstībai, Latvijas Komercbanku asociācija un attīstības finanšu institūcija Altum sadarbībā ar laikrakstu Dienas bizness 2016. gada 12. maijā organizē konferenci Piemērotākais finansējums dažādām uzņēmumu vajadzībām.

Katrā uzņēmuma attīstības fāzē uzņēmumam ir savas vajadzības, un tām pretī ir dažādi finansējuma risinājumi, kuri attiecīgajā brīdī ir visefektīvākie (uzņēmējs izvēlas kādu no finanšu risinājumiem tādēļ, ka tas vislabāk risina konkrēto situāciju, nevis vienkārši tādēļ, ka nevar saņemt aizdevumu). Latvijā sarežģītākie finanšu risinājumi līdz šim nav bijuši pietiekami populāri, uzņēmēji ne vienmēr pārzina alternatīvu risinājumu izmantošanas iemeslus un ieguvumus to izmantošanai, lai gan tie būtu piemēroti tieši viņu situācijai. Par to liecina ne tikai riska kapitāla, paralēlās kreditēšanas un kredītu garantiju nelielais īpatsvars salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm, bet arī ikdienas pieredze darbā ar uzņēmējiem.

Konferencē LKA stāstīs par banku kredītiem – kādos gadījumos piemērots tieši banku finansējums, kā veicināt uzņēmumu kredītspēju, par veselīgu uzņēmumu raksturojošiem nosacījumiem, kā sagatavoties sarunai ar banku. Altum informēs par valsts atbalsta iespējām – garantijas, mezanīns jeb paralēlie aizdevumi u.c.

Savukārt Riska kapitāla asociācija stāstīs, kad kapitāla palielināšana ir efektīvākais finansējuma piesaistes veids, kādi ir ieguvumi un praktiskie riska kapitāla piesaistes aspekti.

Vairāk informācijas šeit.

Komentāri

Pievienot komentāru