Uzņēmumam WWL Houses pērn iespaidīgs neto apgrozījuma lēciens

Autors: Māris Ķirsons
2017. gada 05. oktobris plkst. 8:14

Meža nozares uzņēmumi pērn ir turpinājuši iepriekš sākto neto apgrozījuma paaugstināšanu, ko veicināja dārgākas produkcijas ražošana

Tā liecina SIA Lursoft datubāzē iesniegto meža nozares uzņēmumu gada pārskatu dati.

Vērtējot pēc neto apgrozījuma, 2016. saimnieciskajā gadā nozares līderi – valsts mežu apsaimniekošanas AS Latvijas valsts meži un AS Latvijas finieris – ir noturējuši savas pozīcijas, trešajā vietā joprojām ir SIA Kronospan Riga.

Iespaidīgu neto apgrozījuma lēcienu pērn spēja īstenot SIA WWL Houses, proti, pieaugums ir 300% jeb 4,21 milj. eiro apmērā. «Pērn plūcām tos augļus, ko deva iepriekš identificēto tā dēvēto šauro pudeles kaklu novēršana,» lakoniski neto apgrozījuma lēcienu skaidro SIA WWL Houses valdes loceklis Ivars Reinhards. Lai šo jautājumu atrisinātu, tikušas veiktas investīcijas tieši ražošanā. «Otrs ne mazāk svarīgs faktors – aktīvs darbs ar potenciālajiem ārvalstu pircējiem, kurš ir bijis sekmīgs. Arī māju būvniecības bums, it īpaši Skandināvijā, un arī kopumā Eiropā ir devis labus rezultātus,» stāsta I. Reinhards. Viņš uzsver, ka uzņēmuma ražotais produkts ārzemju pircējiem ir iepaticies. «Šogad strādājam vēl labāk, un līdz ar to arī neto apgrozījums būs lielāks nekā pērn iespētais,» uz jautājumu par šā gada prognozēm atbild I. Reinhards.

Lielu neto apgrozījuma pieaugumu par 45,8% jeb 4,26 milj. eiro 2016. gadā salīdzinājumā ar 2015. gadu uzrāda SIA Stiga RM. «Tas ir bērza saplākšņa ražotnes Kuldīgā iedarbināšanas efekts,» skaidro SIA Stiga RM valdes loceklis Andris Ramoliņš.

Visu rakstu Lielie ģenerē teju 2,5 miljardus eiro ienākumus lasiet 5. oktobra laikrakstā Dienas Bizness. Laikrakstā arī publicēts lielāko meža nozares uzņēmumu pēc neto apgrozījuma saraksts.

LASI ARĪ:

Eksportspēja: Attīstīs moduļu būvniecību