Uzņēmumi Trikātas siers un Trikātas loģistika strādājot rentabli

2011. gada 19. septembris plkst. 17:06
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Nepilnas divas nedēļas pirms pamatakmens ielikšanas jaunajai SIA Latvijas Piens piena pārstrādes rūpnīcai no jauna aktivizējusies kampaņa, kas vērsta pret zemnieku – piena ražotāju apvienošanos kopīgā projekta īstenošanai, sūdzas projekta autori.

Īpaši aktīvi tiekot nomelnota lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība (LPKS) Trikāta KS, kas apvieno 230 zemnieku saimniecības un ir viena no SIA Latvijas Piens dibinātājām. Tiekot apgalvots, ka LPKS Trikāta KS piederošie uzņēmumi Trikātas siers, kas nodarbojas ar piena pārstrādi, un Trikātas loģistika, kuras uzdevums ir nodarboties ar Trikātas siera produkcijas pārdošanu, strādā nerentabli.
   
Šie apgalvojumi neesot patiesi un dziļi aizskarot zemniekus, kuri apvienojušies LPKS Trikāta KS, kā arī Trikātas siera darbiniekus. Šā gada sešos mēnešos: LPKS Trikāta KS strādājis ar 204 431 lata peļņu; kooperatīvam piederošā Trikātas siera peļņa bijusi 22 000 latu; Trikātas loģistikas pelņa esot 12 000 latu.
   
Projekta autori norāda, ka kooperatīvs Trikāta KS uzņēmumu A/S Trikātas siers pārņēma ļoti sarežģītā situācijā, nomaksājot visus uzņēmuma iepriekšējos parādus. Neskatoties uz 2009.gada grūtībām piena nozarē, kā arī produkcijas realizācijā, esot izstrādāta Trikātas siers darbības programma. Kā rezultātā šobrīd uzņēmums esot kļuvis eksportspējīgs. Paralēli tam uzņēmums turpinājis gan piena iepirkšanu no zemniekiem, gan piena realizāciju un produktu ražošanu.

Šī krīzes pieredze arī esot galvenais iemesls, kādēļ tapis Latvijas piena projekts.

Projekta autori atgādina, ka valsts ir izsniegusi garantiju 5 miljonu latu apmērā rūpnīcas būvniecībai, kas tiks uzsākta ar pamatakmens ierakšanu 28. septembrī. «Vēlamies uzsvērt, ka šī ir garantija, nevis nauda SIA Latvijas piens kontā. Šai valsts uzticībai ir noteikta procentu likme, par kuru zemnieki ik mēnesi norēķinās ar valsti. Esam pateicīgi, ka Lauku atbalsta dienests ir akceptējis ES finansējuma piešķiršanu 60% apmērā, kas veido aptuveni 2,7 miljonus latu. Projekta kopējās izmaksas ir aptuveni 10,5 miljoni latu. Tādējādi 600 Latvijas zemnieku iecere ir atbalstīta tādā pašā apmērā, kādā tiek atbalstīts ikviens ES atbalsta nosacījumiem atbilstošs pārtikas pārstrādes projekts,» skaidro autori.

Kā vēstīts, atkārtoti izsludinātā konkursā par jaunās piena rūpnīcas būvdarbu veikšanu par saimnieciski izdevīgāko tika atzīts komandītsabiedrības UB Konstrukcijas piedāvājums 2,8 miljonu latu vērtībā. Par to informēja SIA Latvijas Piens valdes loceklis, kooperatīva Trikāta KS direktors Raimonds Freimanis.

Dalies ar šo rakstu