Uzsāk jauna patruļkuģa Rēzekne būvi

2012. gada 18. jūlijs plkst. 17:31
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

A/s Rīgas Kuģu būvētava (RKB) uzsākusi piektā SWATH tipa patruļkuģa būvi. Kuģis nosaukts Rēzeknes pilsētas vārdā, un paredzēts, ka tas tiks nodots ekspluatācijā 2014. gada februārī.

Karakuģu būve norisinās saskaņā ar Aizsardzības ministrijas (AM) un RKB krasta apsardzes patruļkuģu būves un piegādes līgumu, kas tika noslēgts 2007. gada beigās.

Kuģis Rēzekne būs pēdējais no pieciem militārajiem kuģiem, kuri tiek būvēti Latvijas bruņoto spēku vajadzībām. Kuģis pilnībā tiks būvēts Latvijā.

Patruļkuģi paredzēts izmantot militārajām vajadzībām un civiliem mērķiem – cilvēku meklēšanai un glābšanai jūrā.

Pirmais Latvijā būvētais patruļkuģis Viesīte ūdenī tika ielaists šā gada aprīļa sākumā. Karakuģis P-07 Viesīte būs 25 metrus garš un 13 metrus plats, tas varēs attīstīt 20 mezglu ātrumu un to apkalpos astoņu jūrnieku komanda. Kuģa būvniecību plānots pilnībā pabeigt šā gada augustā. Viesītes būvēšanas procesā piedalījās vairāk kā 220 strādnieki.

Db.lv jau ziņoja, ka RKB tiek būvēti arī izklaides kuģi jeb peldošie restorāni. Kuģi ir 60 m gari un 12 m plati ar trīs klājiem. Uz galvenā klāja būs restorāns ar 300 vietām, uz augšējā klāja salona zāle un pastaigu klājs, savukārt zem galvenā klāja izvietota virtuve, atpūtas telpas ekipāžai, mašīntelpas. Kuģa ekipāža paredzēta trīs cilvēku sastāvā, bet apkalpojošais personāls varētu būt lielāks (25-40 cilvēki).

Kopā RKB strādā aptuveni 700 darbinieki, bet, ieskaitot partnerorganizācijas – ap diviem tūkst. darbinieku.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām