Bankas

Uzsāk tirdzniecības uzņēmumiem pielāgotu mikrokreditēšanas programmu

Lelde Petrāne, 17.12.2015

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Banka Citadele izstrādājusi tirgotāju vajadzībām pielāgotu mikrokreditēšanas veidu – Finansējums tirgotājam. Jaunais pakalpojums izveidots ar mērķi atvieglot kredītu pieejamību tirdzniecības nozares mazajiem un mikrouzņēmumiem, kas piedāvā klientiem norēķināties ar maksājumu kartēm.

Viena kredīta apjoms būs robežās no 1000 līdz 20’000 eiro un kredīti tiks izsniegti bez papildu nodrošinājuma un ķīlas. Citadele nākamā gada 9 mēnešos mikrokredītos plāno izsniegt aptuveni 600 aizdevumus par kopējo summu 6 miljoni eiro.

«Citadeles akcionāru un vadības redzējums par bankas attīstību paredz lielāku bankas atbalstu uzņēmumu kreditēšanā - it īpaši mazo un vidējo uzņēmumu segmentā,» saka bankas Citadele valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis. «Šā gada trīs ceturkšņos esam izsnieguši 286 kredītus uzņēmumiem ar kopējo apjomu vairāk nekā 87 milj. eiro, šogad visvairāk kreditēti uzņēmumi tirdzniecības, rūpniecības un lauksaimniecības nozarēs. Saskaņā ar jauno Citadeles stratēģiju notiek jaunu finansējuma pakalpojumu izstrāde un ieviešana – drīzumā plānojam piedāvāt līdzīgu pakalpojumu arī ražotājiem un lauksaimniekiem, kas Latvijas uzņēmējiem finansējumu padarīs pieejamāku,» stāsta G. Beļavskis.

Finansējums tirgotājam būs pieejams tiem tirdzniecības nozares un pakalpojumu sniegšanas uzņēmumiem, kas piedāvā klientiem norēķinus ar maksājuma karti. Bankas Citadele Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītāja Ieva Vērzemniece skaidro, ka maksimālā kredīta summa būs līdz 200% no viena mēneša POS termināļa apgrozījuma, kas būs robežās no 1000 līdz 20’000 eiro.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš norāda, ka tirgotājiem, atšķirībā no citām nozarēm, nav pieejama virkne atbalsta mehānismu, piemēram, Eiropas Savienības fondu līdzekļi. «Tirdzniecības nozarei šobrīd ir diezgan grūti strādāt un attīstīties – demogrāfiskās situācijas dēļ tirgus sarūk, bet konkurence ir arvien sīvāka. Iekšējo tirgu varam attīstīt tad, ja valsts atbalstu fokusē uz eksporta un produktivitātes kāpināšanu, kas ar laiku palīdzēs uzlabot iedzīvotāju pirktspēju,» skaidro J. Endziņš. «Raugoties tuvākā nākotnē, visu nozari skars šogad decembra vidū pieņemtie grozījumi attiecībā uz kases aparātu tehniskajām prasībām. Nenoliedzami, arī tas nākamgad būs papildu slogs tirdzniecības uzņēmumiem,» norāda J. Endziņš.

Savukārt ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola pauž: «Ekonomikas ministrija arī 2016. gadā plāno turpināt veiksmīgās atbalsta programmas uzņēmējiem, kurās līdzdarbojas bankas. Piemēram, Attīstības finanšu institūcija Altum ir kļuvusi par labu paraugu sekmīgai valsts sadarbībai ar uzņēmumiem, ko īstenosim arī nākamajā gadā.» «Mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) attīstību esam izvirzījuši par vienu no galvenajām prioritātēm, un ieguldījumi ir vainagojušies ar panākumiem – par ko liecina tas, ka MVU pēdējos gados ir veidojuši vairāk nekā 80% no IKP pieauguma,» tā D. Reizniece-Ozola.