Uzsāks SIA Ogres autobuss reorganizāciju

2018. gada 26. jūnijs plkst. 17:01
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Pieņemts lēmums uzsākt SIA «Ogres autobuss» reorganizāciju, pievienojot to akciju sabiedrībai «CATA», informē Ogres novada dome.

Šāds lēmums pieņemts, izskatot Cēsīs reģistrētā transporta uzņēmuma, viena no lielākajiem pasažieru pārvadātājiem Latvijā, akciju sabiedrības «CATA» piedāvājumu, kā arī izvērtējot lietderības un finansiālos apsvērumus un pieaugošo konkurenci. Reorganizācijas rezultātā SIA «Ogres autobuss» tiks pievienota AS «CATA», kļūstot par tās struktūrvienību.

SIA «Ogres autobuss» ir divu pašvaldību dibināta kapitālsabiedrība – 89,96% kapitāla daļas pieder Ogres novada pašvaldībai un 10,04% daļas pieder Ķeguma novada pašvaldībai. SIA «Ogres autobuss» 2017. gadā 26 vietējās reģionālās nozīmes maršrutos pārvadājis 1 266 632 pasažierus, nobraucot 1 330 844 km. Samazinoties reisu skaitam, pēdējos gados samazinājies pārvadājamo pasažieru skaits. Ieņēmumi 2017. gadā bija 1 459 338 euro, izdevumi 1 437 205 eiro. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, kurus SIA «Ogres autobuss noslēdzis ar zaudējumiem, 2017. gads noslēgts ar 79 793 eiro peļņu, ko būtiski ietekmēja saņemtās valsts budžeta dotācijas par pasažieru pārvadājumu veikšanu par 2016. gadu 39 008 eiro apmērā un atliktā nodokļa saistību izmaiņu atzīšana peļņas vai zaudējumu aprēķinā 48 000 eiro apmērā, kas novirzīts iepriekšējo gadu zaudējumu segšanai. Taču SIA »Ogres autobuss« kopējai likviditātei, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, ir tendence samazināties, sasniedzot 0,95.

Lai SIA »Ogres autobuss« sekmīgi varētu darboties turpmāk, nepieciešams atjaunot autobusu parku, konkurēt pārvadājumu tirgū un piesaistīt finanšu līdzekļus. Ņemot vērā Satiksmes ministrijas un SIA »Autotransporta direkcija« ieceri 2021.gadā kardināli mainīt pasažieru pārvadājumus ar vienotu kārtību visā valstī, un jau 2019.gadā, beidzoties 15% ilgtermiņa līgumiem par pasažieru pārvadājumiem, izsludināt konkursus ar stingrām prasībām par kvalitāti un autobusu vecumu, kas nozīmē iegādāties zināmu skaitu jaunu transportlīdzekļu. Neliels uzņēmums nespēs šādas prasības izpildīt, bet, apvienojoties ar citu uzņēmumu kopīgi iegūstot lielāku tirgus daļu, stiprinās konkurētspēju pasažieru pārvadājumu tirgū, skaidro domes pārstāvji.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds