Uzturēšanās atļaujas Latvijā pērn saņēmuši 100 ārvalstu investori

2011. gada 02. aprīlis plkst. 15:01
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

2010.gada beigās pagaidu uzturēšanās atļauju Latvijā bija saņēmuši 100 ārvalstu investori, bet kopā ar ģimenes locekļiem to skaits sasniedz 230, teikts starptautiskās nekustamo īpašumu kompānijas Colliers International pētījumā Latvijas 2011.gada nekustamā īpašuma tirgus pārskats.

Colliers International pētījumā teikts, ka 61% no tiem saņēmuši pagaidu uzturēšanās atļauju, veicot ieguldījumu nekustamajā īpašumā, 34% uzturēšanās atļauju saņēmuši, pateicoties termiņnoguldījumiem, bet tikai 5% no visiem investoriem uzturēšanās atļauju saņēmuši, nodibinot Latvijā SIA.

Ārvalstu investoru izcelsme galvenokārt ir saistīta ar Krieviju un citām NVS valstīm.
Pētījumā teikts, ka 2010.gada 1.jūlijā spēkā stājušās izmaiņas Imigrācijas likumā veicinājušas pieprasījumu pēc augstas kvalitātes, jauniem vai atjaunotiem dzīvokļiem Rīgas centrālajos un prestižākajos rajonos, kā arī Jūrmalā.
Tipisks pieprasījums no ārvalstu pircējiem ir trīs līdz četru istabu dzīvoklis 80 līdz 120 kvadrātmetru platībā ar pilnu iekšējo apdari un autostāvvietu. Šādu dzīvokļu piedāvājums ir ierobežots, teikts pētījumā.

Kopumā 2010.gadā par 14,5% palielinājies Zemesgrāmatā reģistrēto darījumu skaits ar nekustamajiem īpašumiem. "Vairāk nekā puse no veiktajiem darījumiem dzīvojamo īpašumu segmentā tika veikti bez banku finansējuma, izmantojot pašu kapitālu un uzkrājumus. Arī tas pierāda pircēju no Krievijas un NVS aktivitāti, jo pircēji no šīm valstīm banku finansējumu pārsvarā neizmanto," skaidro Colliers International partneris un rīkotājdirektors Latvijā Deniss Kairāns.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām