Uzturēšanās atļauju saņemšanai meklē arī lētākus īpašumus reģionos

2011. gada 24. februāris plkst. 17:57
Dalies ar šo rakstu

Šogad ir vērojams pieprasījuma pieaugums objektiem uzturēšanās atļaujas saņemšanai 50 tūkst. latu vērtībā, ziņo Arco Real Estate.

Pēc kompānijas novērojumiem, pērn uzturēšanas atļaujas saņemšanai pārsvarā meklēja īpašumus par 100 tūkst. latu un dārgākus, bet šogad ir vērojams pieprasījuma pieaugums pēc objektiem 50 tūkst. latu vērtībā reģionos.

Db.lv jau ziņoja, ka termiņuzturēšanās atļaujas investori var saņemt, ja Latvijā iegādājas nekustamos īpašumus un darījuma summa Rīgā ir vismaz 100 tūkst. latu, bet reģionos – 50 tūkst. latu.

Janvārī ārvalstu pircēju vidū pieprasītākie bija dzīvokļi, kas atrodas Rīgas centrā, vēlams, klusajā centrā, pirmskara mājās, ar liftu (ja dzīvoklis atrodas augstāk par 3. stāvu), ar 2 guļamistabām, cenas diapazonā no 150 līdz 200 tūkst. eiro, ar mērķi vēlāk iesniegt dokumentus uzturēšanās atļaujas saņemšanai. Bieži vien pircēji iegādājas dzīvokli kā investīciju objektu un uzreiz pēc tā iegādes meklē īrniekus.

Ar to pašu mērķi tiek meklēti dzīvokļi Jūrmalā, kur galvenie iegādes kritēriji ir: jaunais projekts jūras pusē, cena 150 līdz 200 tūkst. eiro robežās. Gan Rīgā, gan Jūrmalā šādu īpašumu piedāvājumā ir mazs, norāda Arco Real Estate dzīvojamā fonda tirdzniecības nodaļas vadītāja Oļesja Bogodistaja.

Kā jaunu tendenci šogad kompānijas pārstāve nosauc faktu, ka Latvijas iedzīvotāji ir sākuši interesēties arī par tiem dzīvokļiem, kas atrodas dzīvojamās ēkas 1.stāvā. Šādi dzīvokļi ir lētāki, un to piedāvājums ir salīdzinoši plašs.

Janvārī īpašumus pirkuši cilvēki, kas to plānoja vēl pagājušā gada oktobrī. Tam par pamatu varētu būt «lēto» piedāvājumu neesamība tirgū, cenu pieaugums, pieļauj O. Bogodistaja.
 

Dalies ar šo rakstu